Két siker, két vereség - a hét vége mérlege DEAC-os szemüveggel

| 2020. 10. 12. | 12:12:00
A debreceniek két élvonalbeli és két másodosztályú csapata lépett pályára.

Győzelemmel zárt hétvégén a Debreceni Egyetem kosárlabda- és amerikaifutball-csapata. A férfi röplabdázók és a kézisek vereséget szenvedtek.

Kosárlabda – pontszegény siker a KTE ellen

Helyenként döcögős játékkal, de második győzelmét is megszerezte a DEAC férfi kosárlabdacsapata a 17. fordulóból előrehozott hazai bajnokin. A jó kezdés után a Kecskemét folyamatosan közelített, de a nagyszerű napot kifogó Polyák László fontos hárompontosainak köszönhetően az összes felzárkózási kísérletet sikerült visszaverni. A DEAC 67-59-re megnyerte a mérkőzést.

Röplabda – megszorongatták a Dunafferrt

A Debreceni Egyetem férfi röplabdacsapata két szetten keresztül is nagy csatára késztette az esélyesebb dunaújvárosiakat, ennek ellenére nem tudta megszakítani a rossz sorozatát, és 3:0 arányban vereséget szenvedett.

Kézilabda – a végét jobban bírta a Szeged

A Pick Szeged U22-es csapatának otthonában vendégszerepelt a DEAC a kézilabda NB I/B 4. fordulójában. A csongrádiak fiatal játékosai közül többen is a felnőtt kerettel készülnek, így számítani lehetett rá, hogy nem lesz könnyű dolga a mieinknek. Ez be is igazolódott. Az első félidőben még kiegyenlített küzdelem folyt a pályán, hol az egyik, hol a másik csapat vezetett. A szünet után a DEAC egy ideig tartotta a lépést a hazaiakkal, ám idővel egyre több hiba jellemezte a debreceniek játékát. Ezt kihasználták a szegediek, akik végül 29-23-ra megnyerték a találkozót.

Amerikaifutball – lehengerlő játékkal nyertek a gladiátorok

A Budapest Wolves 2-nél is nehezebb ellenfél várt a Debreceni Egyetem gladiátoraira az Absolute Live Divízió I-ben. A DAK Acél Dunaújváros Gorillazt még nem sikerült megvernie a cívisvárosiaknak a szombati napig, és azokkal a fehérvári erősítésekkel, akik érkeztek a Duna-partiakhoz, nem tűnt egyszerű feladatnak ennek a rossz szériának a megszakítása. A DEAC azonban remek teljesítményt nyújtott a Hajdúszoboszlón rendezett mérkőzésen, és 53-14-re legyőzte ellenfelét.

Röplabda bronzcsata: idegenben egyenlített a Debrecen
Az Extraligában szereplő DEAC három szettben győzött.