Parádés rajt: legyőzte a DEAC a Körmendet!

2018.09.28. 19:51

Borisov (a labdával) volt a nyerőember (Fotó: Ásztai Csaba)

A debreceniek a végsőkig izgalmas csatában nyertek.

A DEAC-Körmend mérkőzéssel vette kezdetét a 2018/2019-es szezon a magyar férfi kosárlabda-bajnokságban. Mindkét együttesnél kicserélődtek a nyár folyamán a légiósok, továbbá mindkét oldalon voltak magyar távozók is. Az egyik ilyen Lajsz Gergely, akinek presztízskérdés volt a találkozó, ő ugyanis a hajdúságiaktól igazolt a vasiakhoz.

Kissé dekoncentráltan kezdte a DEAC a találkozót, az első debreceni mezőnykosarat Bognár Kristóf csak három és fél perc elteltével dobta (4. perc: 3-8). Nagyot változott a játék képe a következő percekben, a DEAC Borisov és Polyák remekelésének köszönhetően fordított, és a 7. percben (15-10) már a Körmend kért időt, de nem használt, mert hétpontos hazai előnnyel zárult az első tíz perc. Ezt az előnyt a Berényi-legénység hamar eltékozolta a második negyedben, és összességében ezt a negyedet simán elbukta, így vendégelőnnyel vonultak pihenőre a csapatok.

Borisovnak köszönhetően a szünet után is tartotta a lépést a DEAC. A montenegrói játékos támadásban és védekezésben is a hazaiak legjobbja volt. A debrecenieknél ekkor nem jöttek a hárompontosok, szerencsére a körmendiek is pontatlanul tüzeltek távolról, így komolyabb különbség nem alakult ki a csapatok között. Ha már kintről nem megy, akkor próbálkozunk a palánk alatt – mintha csak ez lett volna az ukáz a kispadról, és be is jött, a DEAC előnnyel fordult az utolsó negyedre, de semmi sem dőlt még el!

A hajrában fontos kosarakat dobott Velkey és Omenaka is, de mindegyikre megvolt a válasza az ellenfélnek is (55. perc: 63-62). Az izgalmak fokozódtak, de úgy tűnt, bírja a DEAC a terhet. Két perccel a vége előtt ötpontos előnyt könyvelhettünk el. Ezt már taktikus játékkal megőrizte a végéig a debreceni együttes, így győzelemmel rajtolt a bajnokságban.

Szép volt, fiúk!

Kosárlabda OB I., alapszakasz
DEAC - EGIS KÖRMEND 82-78 (23–16, 15–24, 19–13, 25–25)
Debrecen, 900 néző. V: Tőzser, Molnár, Vida
DEAC: Dugat 7,Manigat 11/3, BORISZOV 28/9, Bognár 4, Amigo 6 Csere: POLYÁK 8/3,
OMENAKA 6, Ramstedt 3, VELKEY 9/9. Edző: Berényi Sándor
KÖRMEND: MCNEAILL Jr. 11, PRICE 23/12, Bradford 7/6, Hammonds 4, Bergstedt 1 Csere: FERENCZ 13/6, Németh Á.3/3, Csorvási 6, Lajsz. Edző: Antonis Constantinodes
Az eredmény alakulása: 4.perc: 1–8. 6.p.:10–10. 8.p.:15–10. 13.p.: 23– 24. 17.p.: 27– 37. 20.p.: 38– 40. 22.p.: 46– 45. 28.p.: 50– 50. 32.p.: 61– 57. 36.p.: 71– 65. 38.p.: 77– 70.
Kipontozódott: Ferencz (40.p.), Csorvási (40.p.)
Kizárva: Anonis Constantinodes

MESTERMÉRLEG
Berényi Sándor: – Rendkívül férfias, fizikális küzdelem folyt a pályán. Többnyire kontrolláltuk a mérkőzést, viszont az agresszív védekezéssel sokszor meggyűlt a bajunk, nem mindig tudtuk a játékainkat játszani. Úgy gondolom, ennél is több van a csapatban. Boldogok vagyunk, hiszen a bajnokság egyik esélyesét sikerült legyőznünk.
Antonis Constantinodes: – Hazai pályán minden edző elmondhatja a véleményét, viszont ha én ugyanezt teszem, mikor idegenben játszunk, rendre megbüntetnek érte. Sajnálom, hogy a gyenge játékvezetés döntötte el a forduló rangadóját. A csapatomat tekintve a védekezésünk a második félidőre szétesett, túl sok lepattanót engedélyeztünk az ellenfelünknek, akik meg is büntettek minket, könnyű kosaraikkal a maguk javára billentették a mérleg nyelvét.