Döntőben a Debrecen. Bravó, fiúk!

| 2017. 05. 12. | 22:49:00
Innen már csak egy lépés az első osztály.

A férfi kosárlabda NB1/B elődöntőjének második mérkőzésén is debreceni siker született, így a két győzelemig tartó párharcot  le is zárta pénteken Berényi Sándor együttese. A DEAC a döntőben a Veszprém-Miskolc párharc győztesével játszik az NB I-es tagságért.

A hazaiak kétpontosával kezdődött a találkozó, amire az első debreceni válasz bár csak a 3. perc után érkezett, az Oroszlány többet nem vezetett a meccsen. A DEAC sorozatban 16 pontot dobott, az első negyedben Farkasék demoralizálták ellenfelüket (9-21). A második negyed kiegyenlített játékot hozott, azzal, hogy a csapatok rengeteg hibával játszottak; a vendéglátók nem tudtak kapaszkodni, állandósult a két számjegyű különbség (18-19).

A szünetet követően kapkodóvá vált a debreceniek játéka, míg a fergeteges hazai szurkolók támogatása mellett játszó Oroszlány elszántan küzdött. Már-már látótávolságba kerültek, de mindig jött egy-egy debreceni kosár, így a záró harmadra 5 pontos debreceni előnnyel fordultak a felek (20-13). A negyedik negyed elején Jones is megérkezett a találkozóba, az amerikaival nem tudtak mit kezdeni a hazaiak, 21 pontjából 13-at dobott ebben a negyedben(18-28), így a Debrecen magabiztosan húzta be a találkozót.

A párharcot 2-0-ra a Debrecen nyerte.

A DEAC a Veszprém-Miskolc párharc győztesével játszik az NB I-es tagságért. Azon az ágon a Miskolc meglepetésre idegenben győzött a nyugati bajnok ellen, szombaton jön a második felvonás.