Véget ért a Debrecen számára a szezon

| 2017. 03. 08. | 22:23:00
Nem sikerült a szépítés a fővárosban.

5-1-es vereséget szenvedett a Debreceni Hokiklub a MAC Budapest vendégeként kedden a jégkorong MOL Liga elődöntőjének ötödik mérkőzésén, és ezzel el is dőlt a párharc állása.

A hazaiak az első harmadban három gólos előnyre tettek szert. Hiába szépített Schultz révén a második harmad elején a Debrecen, egy páros kiállítást követően Brown a saját harmadán belül cselezte el magát, hibáját könyörtelenül gólra váltotta Pozsgai, így az utolsó harmadra maradt a különbség a csapatok között. A záró felvonásban próbált rohamozni a DHK, de gólra már nem futotta az erőből, sőt a végén az exdebreceni Kovács Bronson révén újra a MAC talált be, így a vége 5-1 lett.

A Morgan-legénység búcsúzott, és összeségében a MOL Liga negyedik helyén végzett, miután a másik ágon vesztes Újpest jobb alapszakaszbeli helyezéssel rendelkezik, így a lila-fehérek a harmadikok. A MAC Budapest ellenfele a fináléban a címvédő és alapszakaszgyőztes DVTK Jegesmedvék lesz

Majoross Gergely: – Az előző meccsen kaptunk egy jókor jött pofont, amire remekül reagáltunk, most többé-kevésbé végig jól játszottunk. Fáradt Debrecen jutott nekünk: az első három meccsen nem túl jó játékkal és nem teljes erőbedobással is nyerni tudtunk, a negyediken ez nem volt elég, de ezzel az utolsó meccsel elégedett voltam. Összejött az a döntő, amire mindenki várt – most jöhet az igazság pillanata.
Jason Morgan: – Kemény meccs és párharc volt. Sajnos meglátszott rajtunk, hogy kevesen vagyunk, gyűltek a sérülések és a fáradtság is. Nem is játszottunk igazán jól, eléggé kiegyenysúlyozottan. Időszakosan megvoltak a helyzeteink, ám nem tudtunk kellő nyomást helyezni a MAC-ra, amelynek nagyon mély a kerete, ezt főleg a támadóknál nem tudtuk ellensúlyozni. Ha mindenki bevethető lett volna, talán szorosabban alakulnak a meccsek, de a MAC jobb csapat, az egyik legjobb a mezőnyben.

(forrás: nso.hu)