Vádemelés Debrecenben: megöléssel fenyegette volt élettársát

A Debreceni Járási Ügyészség zaklatás bűntette miatt nyújtott be vádiratot az ellen a férfi ellen, aki huzamosabb időn át rendszeresen hívogatta telefonon a sértettet, majd egy alkalommal őt megöléssel fenyegette
A vádirat szerint a vádlott és a sértett élettársi kapcsolatban éltek és közös gyermekük született. A nő 2024. októberében megszakította kapcsolatát a vádlottal és a gyermekkel együtt elköltözött.
Ezt követően a vádlott rendszeresen hívogatta telefonon a sértettet, a beszélgetések alkalmával őt gyakran szidalmazta és fenyegette.
2025. június 3-án a vádlott ismételten felhívta mobiltelefonon a sértettet és a beszélgetés során indulatosan azzal fenyegette meg a nőt, hogy „ki fogja nyírni”.
A vádlott fenyegetései komoly félelmet keltettek a sértettben, ezért a rendőrséghez fordult.
A Debreceni Járási Ügyészség a vádlott ellen volt élettárs sérelmére elkövetett zaklatás bűntette miatt nyújtott be vádiratot a Debreceni Járásbíróságra. A büntetővégzés meghozatalára irányuló vádiratban indítványt tett arra, hogy a járásbíróság tárgyalás lefolytatása nélkül, az iratok tartalma alapján a vádlottat intézkedésként bocsássa próbára.

























































