Szabadlábon az egykori „diszkópápa”, övé volt a debreceni Fehér Angyal
Március közepén szabadult a rácsok mögül az a Vizoviczki László, aki a kilencvenes években kezdte felépíteni fővárosi „diszkóbirodalmát” és a 2010-es évekre az éjszakai élet egyik legbefolyásosabb szereplőjévé vált; a Debrecenben is üzleti érdekeltségekkel bíró nagyvállalkozóról kiderült: vezető beosztású rendőröket vesztegetett meg a Nemzeti Nyomozó Irodánál és a Budapesti Rendőr-főkapitányságon, valamint jelentős összegekkel károsította meg az állami költségvetést.
A cívisvárosban a Bajcsy-Zsilinszky utcai White Angel, a Home és a Joy voltak Vizoviczki diszkói (ezek a szórakozóhelyek azóta bezártak, átalakultak). A nyomozások a Debreceni Rendőrkapitányságot is elérték, sőt a közrendvédelmi osztály vezetője őrizetbe került. Az országos hírverést (márkás italok és valamennyi pénz elfogadásásnak gyanúja) követően azonban megszüntették az ellene folyó nyomozást, mert esetében nem találtak bűncselekményt.
Vizoviczki László ellen két büntetőeljárás zajlott. Az egyik azért, mert a diszkók 2010 és 2012 közötti üzemeltetése során vádlott-társaival legalább 825 millió forintos kárt okoztak az állami költségvetésnek (például a fogyasztás egy részét nem ütötték be a pénztárgépbe). Ebben jogerősen 7 év fegyházzal és 330 millió forint vagyonelkobzással sújtotta a Fővárosi Ítélőtábla.
A másik büntetőügy alapját a rendőrök lefizetése szolgáltatta. Ez az eljárás 2023-ban 7 és fél év szabadvesztéssel végződött a számára a Fővárosi Törvényszéken. Az ítélet kimondta: Vizoviczki rendszeresen fizetett kenőpénzt rendőri vezetőknek annak fejében, hogy a hatósági ellenőrzések elkerüljék az ő szórakozóhelyeit, ugyanakkor próbálják meg ellehetetleníteni a rivális éttermeket, diszkókat, bárokat. Ez a 66 ezer oldalnyi periratot termelő eljárás több mint egy évtizeden át tartott, csak a 300 tanú meghallgatása és vallomásaik felolvasása több mint száz tárgyalási napot vett igénybe. A megvádolt rendőri vezetőket 9-11 év fegyházra ítélte a bíróság.
A tárgyalások során elhangzott: Vizoviczki már az ezredforduló idején azzal kérkedett, hogy Budapesten, a Belvárosban csak az nyithat szórakozóhelyet, akinek ő engedi. A Hajógyári-szigeten lévő vendéglátóhelyek és diszkók felfuttatásával olyan befolyásra tett szert, annyi hatóságnál voltak fizetett emberei, hogy az éjszakai élet minden rezdüléséről tudott, akiben konkurenciát látott, azt e kapcsolatok mozgatásával tönkretette. Diszkóbirodalmával szoros összefüggésben működhetett a kábítószer-kereskedelem, a prostitúció.
RaL