Nagyon akart a Loki, nélkülözhetetlen lépést tett a bronz felé

Cívishír | 2024. 04. 21. | 19:45:34
A hazai győzelem ellenére nem a debrecenieknek áll a zászló.
Füzi-Tóvizi Petra a lefújás után: vajon mire lesz elég ez a győzelem? (Fotó: DVSC Schaeffler)

33-27-re legyőzte a DVSC Schaeffler a Motherson Mosonmagyaróvári KC együttesét az élvonalbeli női kézilabda-bajnokság 19. fordulójának április 21-i játéknapján. A bronzérem szempontjából kulcsfontosságú mérkőzésen a végig ambiciózus, áldozatkész debreceniek fokozatosan a rivális fölé kerekedtek. Ezzel együtt is nagy kérdőjelek tátonganak még a harmadik hely körül, hiszen pontazonosságnál az egymás elleni eredmény (ha az is egyenlő, akkor a kevesebb gólt kapó csapat van előnyben) fog dönteni. Márpedig tavaly ősszel a Loki 30-23-as verést kapott idegenben. A mostani győzelemmel négy pont a debreceni előny, de míg Vámoséknak hátravan a Győr és az FTC, a kisalföldiek már túl vannak ezeken a derbiken.

A DVSC Bartulovic – Grosch, Vámos P., Haggerty, Szabó N., Jovovics, Petrus, az MKC Szemerey – Udvardi, Lancz, Tóth E. Pásztor, Ivancok, Stranigg hetessel kezdett. A 3. percben jött az első gól, majd a vendégek a másodikat és a harmadikat is megszerezték (0-3, 4. perc). Három sikertelen debreceni lövést végre két sikeres követett, Grosch ejtésével és Petrus elfutásával előbb a szépítés, Haggerty révén pedig az egyenlítés is megvolt a 6. percben.

Petrus kontrázott volna a 7. percben, Stranigg addig szorongatta, míg kiállították, kár, hogy Grosch próbálkozása eredménytelen maradt a túloldalról. Az emberelőnyből aztán az MKC jött ki jobban, Ivancok talált be. A tízedik perc végén hetesből újra kétgólos előnyben volt az ellenfél (3-5). Hektikus játékot láthatott a publikum, a félidő felére ismét egyenlített a Loki (7-7): hol az MKC, hol a hazaiak produkáltak pillanatok alatt két-három gólt. Ez történt 8-7-nél is, amikor a debreceniek annyira megörültek a vezetésnek, hogy mire kettőt pislogtak, hármat kaptak (9-10, 17. perc). A mosonmagyaróváriakat hátráltatta, hogy a védelmüket meghatározó Pásztor Noémi összeszedte a második kiállítását, a beállónak vigyáznia kellett.

A DVSC a 22. percben egy tökéletes Csernyánszki lövéssel vette vissza a vezetést (12-11, 23. perc). Erre a periódusra sikerült felvennie a kellő sebességet a piros-fehéreknek, megvolt a harcosság, a gyors tolódások hátul, a pontosság elől, el is húztak 16-13-ra. A szünetig hátralévő szűk két percben azonban elfogyott az oxigén (16-15)…

Gabriel védte Lancz lövését, így indult a második félidő, majd a vendégek blokkoltak egy hazai próbálkozást. A 33. percben nagyszerű háromszögeléssel került ziccerbe Petrus, a kapufa az MKC-vel volt. Az ötgólos balszélsőnek ez volt az első rontása. A 36. percben Vámos Petra ziccerét Szemerey bravúrral hárította, egy perccel később Töpfer büntetőjénél már nem volt sikeres (17-15).

Ami az MKC kapusának nem jött össze, azt megcsinálta a Loki franciája: Gabriel Tóth Eszter hetesét védte, ez is kellett, hogy a 38. percben 18-15-re vezessen a DVSC Planéta góljával. Az átlövő következő próbálkozása már visszajött Szemereyről, a labdával meginduló vendégek így szerezték meg az első góljukat a második félidőben (több mint nyolc perc után).

A 43. percben Füzi-Tóvizit küldték le Albek derékon ragadása miatt, szigorú ítélet volt. A DVSC ezekben a percekben maximálisra csavart védekezéssel igyekezett tartani a 2-3 gólos előnyét. Gyurka János csapata nem is nagyon tudott mit kezdeni ezzel az elánnal, gyorsaságban, gondolkodásban sikerült felülmúlni a riválist ebben a szakaszban, öt gólra nőtt a távolság (25-20, 47. perc).

Bár az elnyűhetetlen Tóth Gabriella kettővel válaszolt, a csapata kettős emberhátrányba került az ötvenedik percben. Szabó Nina hetesét fogta Szemerey, de jó védekezést követően Füzi-Tóvizi visszaállította az ötgólos különbséget, amire a kiválóan játszó Petrus befutóból még tett rá egyet (28-22, 52. perc).

Ki tud-e taposni a meccsből 8 gólos győzelmet a DVSC, erről szóltak a hátralévő percek. Ehhez jó úton volt a gárda. Harminckét másodperccel a lefújás előtt – 33-26-nál – a debreceniek szereztek labdát, azonban a bírók megállították a játékot és az MKC javára ítéltek szabaddobást a közönség tombolása mellett. Tóth Gabriella betalált, válaszra nem igazán maradt idő, 33-27 lett a vége.

A mosonmagyaróváriak ünnepeltek, a debreceni játékosok majdnem megpukkadtak mérgükben. Azért még nem dőlt el, ki nevet a végén.

K&H női kézilabda liga, 19. forduló
DVSC Schaeffler – Motherson Mosonmagyaróvári KC 33-27 (16-15)
Debrecen, 1300 néző, játékvezetők: Bócz, Wiedemann.
Debrecen: Bartulovic, Gabriel (kapusok), Csernyánszki 3, Füzi-Tóvizi 2, Grosch 6, Haggerty 2, Hornyák, Johansson, Jovovics, Kácsor 4, Petrus 7, Planéta 3, Szabó 1 (1), Töpfner 2 (2), Vámos M., Vámos P. 3. Edző: Szilágyi Zoltán.
Mosonmagyaróvár: Hadfi, Szemerey (kapusok), Albek 1, Bardi, Faragó 2, Horváth, Ivancok 2, Lancz 2, Pásztor 2, Schatzl, Stranigg 5, Sztankovics, Tóth E. 4 (2), Tóth G. 6, Udvardi 3, Varga. Edző: Gyurka János.
Kiállítások: 4, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 5/3, ill. 3/2.

Szilágyi Zoltán: – Csak gratulálni tudok a lányoknak. Mindent megtettünk a győzelemért, ez volt az elsődleges célunk, amit magabiztosan megoldottunk. Van bennem hiányérzet, hiszen az egymás elleni eredmény fontos lehet. A helyzetkihasználásunk bizonyos időszakokban nem volt jó, a védekezést viszont csak dicsérni tudom. Azt gondolom, nem dőlt még el a végső sorrend a bajnokságban.
Gyurka János: – Rangadóhoz méltó mérkőzés volt, ami az izgalmakat és a színvonalat illeti. A saját játékunkról azt mondanám, hogy a hosszú meccsszünet alatt elvesztettük az eddig mutatott formánkat. Az első félidő még rendben volt, a másodikban viszont nem nagyon volt befejező játékosunk. Ami dicséretes, hogy hatvan percen keresztül küzdöttünk.

6.Moyra-Budaörs Handball2210111593628-3521
7.DKKA219012558631-7318