Feltörölte a padlót a DVSC-vel a fő konkurens

| 2023. 10. 18. | 21:42:00
Elszenvedték első vereségüket a bajnokságban a debreceni hölgyek.

30-23-re kikapott a DVSC Schaeffler a Motherson Mosonmagyaróvári KC együttesétől az élvonalbeli női kézilabda-bajnokság 6. fordulójának október 18-i játéknapján. Vámos Petra korábbi betegsége miatt ezúttal kevés játékpercet kapott, a hazaiak pedig remekül felkészültek a debreceni átlövők semlegesítésére. Ezen körülmények mellett is meglepően gyenge volt a Loki, az utolsó 25 perc (!) már puszta formalitásnak tűnt az UFM Arénában.

Gabriel – Töpfner, Hámori, Haggerty, Vámos P., Kácsor, Petrus felállásban indított a Loki, az első tíz percben főként a védekezésért volt dicsérhető a csapat. Bár több ziccer adódott ahhoz, hogy gólokkal meglógjunk, a lehetőségek kimaradtak, így egyenlítettek a hazaiak (3-3, 11. perc).

A következő percekben fej-fej mellett haladtak a csapatok, ám a Mosonmagyaróvár kezdett magára találni, sikerrel ütve réseket a debreceni falon. A 15. percben egy Albek-bombával kétgólos előnybe (7-5) került a Gyurka-csapat; egy majdnem kétperces támadás végén Planéta többször is lőhetett az egyenlítésért, csak nem jött össze. Minden találatért kemény küzdelem folyt.

A 21. percben a csereként beálló Csernyánszki hozta helyzetbe kisebb bravúrral Petrust, aki kíméletlenül felvarrta a léc alá (8-7). Az ellentámadásból Tóth Nikolett volt eredményes, majd Petrus újabb higgadt befejezése után ismét Töth talált be (10-8, 23. perc). Egy perccel később a „Móvár” már hárommal vezetett, ezúttal Tóth Eszter hetesét ünneptelte a közönség. Egyre kevesebb zökkenővel vitte végig a támadásait az ellenfél, egyre inkább odaértek védekezésben.

Jovovics lőtt az égbe kilenc méterről a 24. percben, de a hazaiak is hibáztak. Mariana Costa vezette kapura a labdát, ziccerben faultolták, büntető, Kácsor átemeléssel kísérletezett, Szemerey simán védett. Gödörbe került a DVSC, gyors egymásutánban jöttek a hazai gólok, átrohantak a piros-fehéreken, míg ők újabb hetest vétettek. Erősen úgy tűnt, hogy ezen a meccsen ez nem fog beleférni, 14-9-el mehettek szünetre a csapatok.

A második játékrész első gólja a hazaiaké volt. Nem tudta felvenni a Loki a szárnyakat kapó mosonmagyaróváriak fordulatszámát, Tóth Nikolett négy perc alatt háromszor volt eredményes (35. perc, 17-10). Lerítt, hogy már maguk Hámoriék sem hisznek a felzárkózásban, a nehezen megszerzett DVSC-találatokra könnyű vendégválaszok érkeztek, 21-13 állt az eredményjelzőn a 40. percben.

A betegsége miatt csak bő 20 percet pályán töltő Vámos Petra hiányában, Kácsor és Planéta betlijével esély sem volt arra, hogy a DVSC felvegye a versenyt Albekékkel. A piros-fehérek vesszőfutása helyenként tízgólos hátrányt is eredményezett. Így 26-16-al fordultak rá a csapatok az utolsó tíz percre.

A játék képe  nem sokat változott, annyi engedményt adott a hazai gárda, hogy a végét már nem vették komolyan. Így valamennyire sikerült kozmetikázni az eredményen. Bár alig-alig kezdődött el a bajnokság, ez a Mosonmagyaróvár esélyesebbnek tűnik a bronzra a Lokinál.

Gyurka János: – Arra készültünk, hogy a DVSC nagyon jól egy–egyező játékosai ne tudjanak könnyen gólt szerezni. A védekezésünkkel irányítottuk a játékot, és ebben kulcsfontosságú szerepe volt Szemerey Zsófi bravúrjainak. Ez lökést adott, miként az is, hogy Tóth Niki beállásával szélesebb lett a játékunk. A lányok hisznek abban, amit csinálnak, hisznek egymásban. A második félidőben tovább diktáltuk a tempót, gyors gólokat szereztünk. A végjátékban kiengedtünk, ennek nem örülök. Annak viszont igen, hogy szinte mindenkinek játéklehetőséget tudtunk adni. A győzelem mellett örömteli, hogy Lancz Barbora visszatért, már teljes értékű munkát végez.
Szilágyi Zoltán: – Kifejezetten jól kezdtünk. Hátul stabilak voltunk, támadásban pedig megvoltak a helyzeteink, de nem értékesítettük ezeket. Éreztem, hogy ez megbosszulhatja magát és így is történt. A kihagyott helyzetek elbizonytalanítottak minket, így pedig egyre nagyobb lett a különbség. Elvesztettük a fonalat, és nem tudtunk visszajönni a mérkőzésbe. Az átlövéseink sem működtek, és később már az egy–egy elleni szituációink sem. Mosonmagyaróváron ki lehet kapni, de csalódott vagyok, mert jobb játékra számítottam.

8. Praktiker-Vác 6 2 0 4 149 175 -26 4
9. DKKA 5 2 0 3 128 160 -32 4
2025-ben megduplázzák a gyerekek után járó adókedvezményt
Gyógyír lehet a demográfiai hanyatlásra?
Szakszervezeti szövetség: legalább 12 százalékkal kell emelni a minimálbért
A 300 ezer forintos minimálbér mellé minimum 360 ezer forintos garantált bérminimum szükséges – fogalmaztak.
Bejelentették, ki juthat könnyebben hitelhez
A kormányinfón részletezte a feltételeket Vitályos Eszter.
Nem remekeltek a strandbüfék a hatósági ellenőrzéseken
A fertőtlenítő mosogatás hiánya az ellenőrzések 8,7 százalékánál jelentett problémát, sok helyen gond a takarítatlanság is.
A Volánbusz beolvad a MÁV-ba
Régi terve ez a kormánynak.
Turizmus: Debrecen és térségének népszerűsége töretlen
Január elejétől a nyár közepéig több mint 8,8 millió vendég érkezett a magyarországi szálláshelyekre.
MCC FIT: soha ennyien még nem jelentkeztek képzésre
Még tart a felvételi az egyetemi programra.