Lett diadal a salakmotor Európai-bajnoki döntő debreceni fordulójában

mti | 2024. 06. 08. | 20:06:24
Magosi Norbert az erős mezőnyben nem tudott pontot szerezni.

A lett Andzejs Lebedevs nyerte szombaton a salakmotor Európai-bajnoki döntő debreceni fordulóját.

A magyar szurkolók kedvence mellett a lengyel Maciej Janowski állhatott a dobogó második, a svéd Jacob Thorssell pedig a harmadik fokára minden idők egyik legrangosabb magyarországi salakmotorversenyén, a Perényi Pál Salakmotor Stadionban.

A Speedway Euro Championship (SEC), azaz az egyéni Európa-bajnoki döntő 11 éves történetében először rendeztek versenyt Magyarországon, s a viadalon 16 vaspapucsos mérte össze tudását.

A mezőnyben itt volt a tavalyi kiírás első öt helyezettje, többek között a címvédő dán Mikkel Michelsen és honfitársa Leon Madsen, valamint számos nagynevű versenyző, így a lengyel Janowski és Piotr Pawlicki illetve a dán Anders Thomsen. A magyarokat Magosi Norbert képviselte, aki minden igyekezete ellenére az erős mezőnyben nem tudott pontot szerezni.

A mezőnyből az egész napi teljesítménye során toronymagasan kiemelkedett Lebedevs, aki egyetlen futamban talált csak legyőzőre, így 14 ponttal jutott a döntő futamba. A startlista kiegyensúlyozottságát mutatja, hogy négy versenyző 10, míg három 9 ponttal zárta a 20 futamos alapszakaszt.

A mindent eldöntő futam nem indult gond nélkül, ugyanis a rajtot követően az akár a győzelemre is esélyes Patrik Dudek bukott, és kizárták a futamból. Az újraindítás után három versenyző között dőlt el a dobogós helyek sorsa. Az első helyért Janowski és a Lebedevs komoly csatát vívott, többször is előzték egymást, de végül a helyi közönségkedvenc lett versenyzőt intette le a kockás zászló első helyen, aki díjátadó előtt megköszönte a buzdítást és kiemelte, hogy nagyon szeret Debrecenben versenyezni.

A SEC-döntő debreceni fordulója után, június 20-án a lengyelországi Grudziadz-ban, aztán augusztus 24- én a németországi Güstrowban, végül szeptember 21-én a lengyelországi Chorzówban csapnak össze a legjobbak. Az egyéni Európa-bajnoki címet az nyeri, aki a SEC-döntő négy fordulója során a legtöbb pontot gyűjti.

Két rendőr megrugdosott és ütlegelt egy gyereket – a Debreceni Törvényszéken az ügy
A sors furcsa fintora, hogy a helyben hagyott gyerekre éppen az ózdi rendőrkapitány talált rá.
Több száz hajdúsági diák építi karrierjét LEGO-val
A FIRST LEGO League iskolai programban résztvevő több mint 400 gyereknek nemcsak a robotprogramozó és -építő tudása, de a problémamegoldó és csapatmunka képességeik is jelentősen fejlődtek.
A Richter alapítványának százmilliós támogatásából Hajdú-Biharba is jutott
A természettudományos oktatási infrastruktúrát fejleszthetik.
Különleges koncerttel ajándékozza meg a magyar közönséget Leslie Mandoki
Augusztus 18-án, 19:00 órától a budapesti Bazilika előtti téren újra felcsendül a zene.