Kisokos ételallergiában szenvedő kutyák etetéséhez

A hírekben már szinte naponta olvashatunk különféle allergiákról, amit ételek éppúgy kiválthatnak, mint ahogy a környezetünk. Manapság pedig már nemcsak nekünk, embereknek kell megküzdeni az allergiás panaszokkal, hanem a kedvenceink is produkálhatnak ilyen tüneteket.
Az okozója lehet természetes, mesterséges, szerves vagy szervetlen anyag is. Nem könnyű kideríteni, mi áll a háttérben. Míg környezeti allergiának szezonális a fellángolása, ha eleség váltja ki, akkor egész évben fennállnak a panaszok.
Ennek leküzdésében segíthet az eliminációs diéta, melyhez kiváló alapanyagokat kínálnak a BioZoo.hu gabonamentes kutyaeledelei. Erről az étrendről írunk most részletesen, ha a Te kedvencednél is jelentkezett hasonló probléma, érdemes velünk tartani.
Mi is pontosan az eliminációs diéta?
Ennek a diétának az a lényege, hogy csak egyféle fehérjeforrást kaphat a kutyánk. Ahogy ebben a cikkünkben olvashattad, az eliminációs diétánál nagyon fontos, hogy kizárólag egyféle fehérjeforrást adj a kedvencednek. Ehhez esetleg egyféle növényi szénhidrát mehet még, például javasolt a köles vagy a hajdina. Mindezt 6-12 héten át. Ez idő alatt érdemes kerülni a zöldségeket, hiszen azok is allergizálhatnak, vagy keresztallergiát válthatnak ki. Ha letelt a 12 hét, fokozatosan be lehet vezetni, hasonlóan az egyéb húsokhoz és szénhidrátokhoz.
Milyen húsokban érdemes gondolkodni?
Az eliminációs diétában sokan választják a nyúlhúst, mert jól emészthető, és nagyon ritkán okoz allergiás panaszokat. 90%-ban kapjon nyúlhúst a kedvenced (nyúlfül, stick, fagyasztva szárított hús), 10%-ban pedig belsőséget.
De érdemes egzotikus húsfajtában is gondolkodni. Bár vörös hús, de könnyen emészthető a kenguru. Ebből is létezik stick, amit garantáltan nem fog visszautasítani a kutyád. A lóhúst azért kedvelik a kutyás gazdik, mert alacsony zsírtartalmú, ugyanakkor vitaminokban, ásványi anyagokban nagyon gazdag. A fagyasztva szárított lóhús jó választás lehet.
A BioZoo.hu Hermanns monoprotein eledelei között mindegyik húsfajtát eléred, de marha-, kacsa-, szarvas- és kecskehúsos eleséget is beszerezhetsz. Ezek csak az adott állat húsából és belsőségeiből állnak.
12 hét után
Ha már eljutottatok a 12. hétig, jöhet a kiegészítés! Itt már lehet adagolni szénhidrátot körülbelül 20%-ban, és így kell folytatni a 24. hétig a diétát. A harmadik ciklusban pedig semleges zöldségekkel, például spenóttal, zellerrel és cukkinivel kombinálhatod a húst és a szénhidrátot mintegy 10%-ban.
Nem kevés idő, pláne nem kis türelem ennek az étrendnek a betartása, de megéri. A kutyád közérzete és állapota sokkal jobb lesz, neked pedig nem kell azon aggódni, hogy vajon mi vált majd ki újabb allergiás reakciót. De ha mégis jelentkezne bármilyen tünet, pontosan tudni fogod, mi váltotta ki, és ki is iktathatod azonnal.









