Időfutam-bajnokság Bocskaikertnél: Zsankó Petra a női bajnok

MTI | 2024. 06. 19. | 15:38:34
32 Celsius-fokos melegben tekertek a versenyzők.
Zsankó Petra (Fotó: Zsankó Petra Facebook-oldala)

Zsankó Petra pályafutása első felnőtt bajnoki címét nyerte az országúti kerékpárosok női időfutam-bajnokságán. A Debrecenhez közeli Bocskaikert határában edzésbaleset miatt a felnőtt női verseny előtt szakadt félbe az ob: az 50 év felettiek korosztályába tartozó versenyző bemelegítés közben, a forgalom elől lezárt úton egy, az út szélén álló autóval ütközött. Stabil, de súlyos állapotban szállították mentőhelikopterrel a debreceni Kenézy Gyula kórházba.

A verseny két óra elteltével folytatódott a 32 fokos melegben.

A felnőtt nőkre 19 kilométeres táv várt, az már korábban biztossá vált, hogy nem lesz címvédés, miután az elmúlt három kiírásban diadalmaskodó Vas Blanka nem indult. A legnagyobb esélyesnek így az U23-asok között az egyenkénti indításos számban tavaly világbajnoki ötödik Zsankó Petra számított. Ő tavaly – még az utánpótlás-korosztályban szerepelve – 25 perc 13 másodperces idővel teljesítette az ob pályáját, leggyorsabbként a nők közül. Ezúttal sem volt másként, ez az osztrák Rapso Knittelfeld klubcsapatát erősítő 23 esztendős vasszécsenyi bringás első felnőtt bajnoki címét jelentette.

Az MTI-nek Zsankó elmondta: a hőség, illetve korábbi betegsége is hatással volt teljesítményére, utóbbiból még nem is épült fel, ráadásul technikai probléma miatt a rajt előtti pillanatokban még kerékpárt is kellett cserélnie. "De nem keresek kifogásokat, ennyi volt ma bennem" – hangsúlyozta annak kapcsán, hogy idei ideje elmaradt a tavalyitól. "Bőven lehet még innen fejlődni, sok van bennem, ha többet foglalkoznék vele, no meg egy olyan csapattal is, ami tud nagyobb hangsúlyt fektetni erre a számra. Ez is a célom." Elárulta: nem teljesen elégedett, de örül a bajnoki trikónak, megtiszteltetés számára, hogy az időfutamokon ezt viselheti a következő egy évben. Ugyanakkor kiemelte, hogy szeretne a bajnoki címnél szebb eredményeket elérni. "Sosem szabad teljesen elégedettnek lenni, mert az nem visz előbbre" – vélekedett. Másodikként Borissza Johanna Kitti, harmadik helyen Hajdu Fanni Helga végzett.