Idegenben nyert a Debrecen

debrecenivse.hu | 2024. 02. 18. | 08:56:10
Gólgazdag meccsen szerezte meg a három pontot a DVSE.
Újabb győzelmet könyvelhetett el a DVSE (Fotó: debrecenivse.hu)

Gólgazdag mérkőzésen szerezte meg szezonbeli tizedik győzelmét a DVSE-Master Good. Kádár Kálmán együttese a debreceni 14-11-es siker után az Angyalföldi Sportiskola otthonában is ugyanilyen arányban győzött az OB1/B 16. fordulójában.

Stefanidesz Levente büntetőgóljával indult a találkozó, majd Tőzsér Dávid lőtte a mieink második találatát. Az első negyed utáni egy gólos előnyt Somorjai Sebestyén biztosította bő két perccel a játékrész vége előtt. (2-3)

A második nyolc perc végére sikerült még egyet hozzátenni az előnyhöz, miután négyet lőttünk és csak hármat kaptunk. A debreceniek Krizsai Ádám góljával indítottak, majd ikertestvére, Bence következett. Macsi Martin a negyed közepén köszönt be, a következőt pedig Tőzsér Dávid szállította a konyhára. A félidőben 7-5-re vezetett a DVSE-Master Good.

Szorosan alakult a harmadik negyed is, amely 3-3 találatot hozott. Egyenlíteni egyszer sem tudott a házigazda, de az utolsó fél percig mindössze eggyel vezettek a vendégek. Ekkor Macsi Martin talált be, megszerezve a tizedik DVSE-gólt. (8-10)

A záró felvonásban fokozta a tempót a vendég csapat és percről percre ellépett ellenfelétől Somorjai Sebestyén mesterhármasának köszönhetően. A 14-11-es végeredményt Kardos Márton állította be két másodperccel a vége előtt, lemásolva az őszi eredményt.

Férfi Vízilabda OB1/B, 16. forduló:
ASI DSE–DVSE-Master Good 11-14 (2-3,3-4,3-3,3-4)
Gólszerzők: Somlai 3, Vincze 3, Szedmák, Lasó, Farkas Juhász, Kurucz, ill. Somorjai 5, Stefanidesz 2, Tőzsér 2, Macsi M. 2, Krizsai Á, Krizsai B., Kardos

A DVSE a következő találkozóját egy hét múlva játssza a Tatbánya ellen hazai pályán.

Európai Egyetemi Játékok: fogadalmat tettek a debreceniek
Százhúsz sportoló képviseli a felsőoktatási intézményt.
Új, víztermelő kút fúrására készülnek Létavértesen
Lépni kell, hogy el ne lehetetlenüljön a a város ivóvízellátása.
A GVH-nak kétségei támadtak afelől, hogy a Lidl az alacsony árak bajnoka
Versenyfelügyeleti eljárás alá vonták a céget.
Úgy tűnik, a debreceni BMW-gyár mellett építenék meg a közlekedési múzeumot
A 14 ezer négyzetméteres létesítmény környezetében helyet kapna egy 15 ezer négyzetméteres tesztpálya is.