Győztek a debreceniek a baranyai kisvárosban

Cívishír | 2024. 05. 11. | 19:30:25
Mindenkinek jutott játékidő, aki elutazott Kozármislenybe.
Nem okozott gondot az ellenfél Jovovicséknak (Fotó: DVSC Schaeffler)

37-21-re legyőzte a DVSC Schaeffler a Kozármisleny KA együttesét az élvonalbeli női kézilabda-bajnokság 22. fordulójának május 11-i játéknapján. A mindössze 14 éve várossá vált, Pécs mellett település csapata utolsó helyezett és biztos kieső. Ennek megfelelően nem lehetett kérdés, hogy a bajnoki bronzéremre hajtó debreceniek elhozzák a két pontot.

A DVSC Gabriel – Grosch, Kácsor, Vámos P., Füzi-Tóvizi, Szabó N., Petrus kezdőcsapattal indított és négy perc alatt 3-1-e hátrányba került. Grosch Vivien, majd Kácsor sült fel a hazai kapu előtt, utóbbi lövése a kapufáról éppen hozzá pattant vissza, az ismétlést már Wichmann Vivien hárította. A 21 éves kapuvédő volt az igaz főszereplője a meccs első harmadának, ugyanis a Loki bár dupla annyi támadást vezetett, mint ellenfele, igazán bőkezűen szórta el a ziccereket, Wichmann 40 százalékos hatékonysággal védett ebben az időszakban.

A számos saját nevelésű fiatal játékost felvonultató baranyai gárda egyéni képességekben persze messze elmarad a DVSC-től, így az előbbiekkel együtt is a piros-fehérek diktáltak. A 8. percben Vámos Petra betörésből átvette a vezetést (4-5), és ha 5-7-nél meg is akadt a lemez (5 perces gólcsend a Lokinál), utána megindultak a debreceni hölgyek. A már említett Vámos mellett Petrus Mirtill jártak az élen a gólszerzésben, a 21. percben 7-11, a félidő végén pedig már 10-20 volt az állás.

A szünet után lényegében sort cserét Szilágyi Zoltán, Haggerty, Hornyák, Vámos Míra és Jovovics érkezett. Sőt, az akadémista Kiss Csenge is beállt, a 2005-ö születésű jobbszélső gólt is szerzett a 38. percben (14-24). A Loki érthetően nem akart megszakadni, az eredményes tartására fókuszáltak, ami nem feltétlen használt az eredményességnek. Ami úgy értendő, hogy a 45 perc alatt vezetett 46 támadásból csak 28 gól született.

Tíz perccel a vége előtt 14 gólos volt a különbség (17-31). Az utolsó három percben Kiss, Kácsor és Csernyánszki búcsúzóul még megszórták az ellenfelet, 37-21-re nyert a Loki.

A debreceniek május 18-án Budaörsre látogatnak, a cél ugyanaz, mint ami Kozármislenyben volt.

K&H női kézilabda liga, 22. forduló
Kozármisleny KA – DVSC Schaeffler 21-37 (10-20)
Kozármisleny, játékvezetők: Paska, Vastag.
Kozármisleny: Pusztai, Szabó, Wichmann (kapusok), Bernhardt 1, Brettner 4, Bánfai, Grosics 3 (2), Grénus 2, Hadnagy, Hónig 2 (1), Imrei N. 1, Imrei R., Lengyel 1, Szatmári 3, Tobak, Zsemberi 4. Edző: Gyulay László.
Debrecen: Bartulovic, Gabriel (kapusok), Csernyánszki 5 (2), Füzi-Tóvizi 4, Grosch 2, Haggerty, Hornyák 2, Jovovics 1, Kelemen, Kiss 3, Kácsor 3 (1), Petrus 4, Planéta 3, Szabó 1, Vámos M. 3, Vámos P. 6. Edző: Szilágyi Zoltán.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 5/3, ill. 6/3.

MESTERMÉRLEG:
Gyulay László: – Nagyon örültem az első húsz perc játékának, ez a mi szintünkön csúcskategória. Jó volt a védekezés, Wichmann Vivien remekül védett. Ahogy telt az idő, megmutatkozott a DVSC rutinja, érződött a sebességkülönbség. Fontos volt, hogy ne okozzunk sérülést ellenfelünknek. A célunk, hogy a hátralevő három fordulóban még szerezzünk pontokat.
Szilágyi Zoltán: – A hazaiak az utóbbi hetekben komoly teljesítményt nyújtottak. Tompán kezdtünk, nem nagyon voltam elégedett a sebességgel. Bizonyos periódusokban rendben volt a védekezésünk, tudtunk labdákat szerezni. A helyzetkihasználásunkkal volt probléma, de a győzelemnek örülök. Egy sportszerű és szimpatikus közegbe érkeztünk, kívánom, hogy a Kozármisleny minél gyorsabban térjen vissza az élvonalba.

7.MTK Budapest229310638691-5321
8.DKKA249015641736-9518