Forbes vs. Hell: helyreigazítást kér az energiaital-gyártó nagyvállalat

A „Pert nyert a Forbes a Hell cég ellen, azaz le lehet írni a milliárdos tulajdonosok nevét” című cikkünkkel kapcsolatban helyreigazítási kérelem érkezett a szerkesztőségünkbe.
A cikk forrása a Forbes gazdasági magazin, amely március 25-én számolt be arról, hogy „négy év után döntés született a Fővárosi Törvényszéken a Hell Energy tulajdonosai és a Forbes kiadója közötti polgári peres eljárásban”.
A Hell Energy Magyarország Kft. az alábbi helyreigazítási kérelmet juttatta el a szerkesztőségünkbe:
„A cikkben megtévesztő módon került állításra, hogy a Forbes kiadó pert nyert, mivel a hivatkozott bírósági ítélet nem jogerős, az nem végrehajtható, ebből következően jogi kötőerővel nem bír, és rendkívüli jogorvoslat keretében felülvizsgálati kérelmet lehet benyújtani a Kúriához, alkotmányjogi panasszal lehet fordulni az Alkotmánybírósághoz és a strasbourgi Emberi Jogok Európai Bíróságához
A Hell Energy Magyarország Kft. tulajdonosai a Forbes kiadója ellen adatvédelmi keresetet is előterjesztettek jogosulatlan adatkezelésnek, valamint érintetti jogok megsértésének a megállapítására, jogkövetkezmények alkalmazása iránt.
A cikkben megtévesztő módon került állításra, hogy a lappéldányokat a bírósági döntés alapján kellett visszahívni, mivel a nyomtatott kiadvány már az ideiglenes intézkedés meghozatalát követően és az abban megjelölt tiltó rendelkezések ellenére jelent meg, amelyet a kiadó meg sem tehetett volna, az ideiglenes intézkedéssel a bíróság a megjelentetéstől tiltotta el a sajtószervet, és nem a megjelent kiadványok visszahívására kötelezte.
A cikkben megtévesztő módon került állításra, hogy az érintett személyeket, mint a cég tulajdonosainak nevét el kellett tüntetni a bírósági döntés alapján az online verzióból, mivel az online cikk már az ideiglenes intézkedés meghozatalát követően és az abban megjelent tiltó rendelkezések ellenére jelent meg, amely már meg sem történhetett volna, az ideiglenes intézkedéssel a bíróság a megjelentetéstől tiltotta el a sajtószervet, és nem a tulajdonosok neveinek közlésére kötelezte.”


















