Biztonságban lesznek a Campus Fesztivál résztvevői

Július 16-án kezdődik és július 20-án zárul a Campus Fesztivál, és a fellépők, programok alapján a kitűnő hangulat már garantált. A Nagyerdő zöldjében tízezreket várnak, de amíg a közönség a kedvenc zenekarokra koncentrál, a háttérben százak dolgoznak azon, hogy a fesztivál minden pillanata biztonságban teljen. A Cívishírnek Miklósvölgyi Péter, a rendezvényt szervező Debreceni Campus Nonprofit Kft. ügyvezetője beszélt a részletekről.
– Több mint tíz hatóság engedélye szükséges ahhoz, hogy a Campus megnyissa kapuit – kezdte Miklósvölgyi. – A fesztivál a hazai jogszabályok szerint ugyanazokat az engedélyezési köröket járja végig, mint bármely nagy rendezvény: részt vesz benne a rendőrség, a mentők, a katasztrófavédelem, az önkormányzat, a kormányhivatal, a természetvédelmi szakhatóságok és még sok más szerv. A cél egyértelmű: minden szempontból biztonságos környezetet teremteni a sok tízezer fesztiválozónak.
A rendezvény területén összesen több száz biztonsági ember dolgozik, egyidőben 200-300 főt is elérhet az az állomány, amely a közönség védelmén munkálkodik. Ehhez jön még mintegy 1500 fős stáb: árusok, technikusok, segítők, szervezeti képviselők. A rendezvény szinte külön kisvárosként működik.
És ha valaki bajba kerül? Akár egy elveszett telefonról, akár rosszullétről van szó, van hová fordulni.
A bejáratnál információs pont működik, és van egy információs e-mail címünk is: info@campusfesztival.hu – ide is jöhet kérdés, kérés, mindent fogadunk. De természetesen a biztonsági személyzet minden tagja is segít, ha szükséges
- fogalmazott Miklósvölgyi Péter.
Egészségügyi központ is működik a stadionban, méghozzá klimatizált körülmények között, csendes, zárt térben, ahol nemcsak orvosi ellátást, hanem pihenési lehetőséget is biztosítanak. – Ha valaki nem szorul orvosi beavatkozásra, csak elfáradt vagy „túlfűtötte” magát, akkor ott szakemberek, köztük mentálhigiénés és egészségügyi dolgozók figyelnek rá, lefektetik, ellátják. Ha azonban ennél több segítségre van szükség, az egészségügyi központ másik helyiségében már orvosok veszik kezelésbe – mondta az ügyvezető.
A legkomolyabb döntéseket pedig egy operatív törzs hozza, ahol a rendőrség, a katasztrófavédelem, a mentők és a szervezők közösen ülnek egy asztalnál. Ők döntenek például a fesztivál esetleges szüneteltetéséről extrém időjárás esetén. Ha zivatar közeleg, a közönség a Nagyerdei Stadion körüli fedett részekre mehet, amely akár több tízezer embernek is biztonságot nyújt. Ha viszont vörös riasztás érkezik, az operatív törzs dönthet a rendezvény teljes kiürítéséről is. Akkor kinyitják a fesztivál összes kapuját és felszólítják a bent lévőket, hogy hagyják el a helyszínt, menjenek haza.
– Nem szeretnénk kockáztatni. Volt már olyan év, amikor nagy vihar jött, de úgy döntöttünk, hogy nem állunk meg. Ez mindig nehéz döntés, de a legfontosabb a vendégeink biztonsága – fogalmazott Miklósvölgyi Péter.
Végül szó esett a természeti környezetről is: a Campus különlegessége, hogy erdőben van, de ez felelősséget is jelent. A fák állapotát a debreceni önkormányzat szakemberei alaposan átvizsgálták. – Nyugodtan le lehet sétálni a stadion köré, egyetlen beteg ág sincs. Minden fa gallyazott, ápolt, csodálatos állapotban van, biztonságosan lehet a lombok alatt tartózkodni – mondta elismeréssel a szervező.
A Campus tehát nemcsak a programokra, de az előre nem látható helyzetekre is felkészült. Eső, szél, elveszett telefon vagy túlhevült fesztiválozó? Nincs olyan forgatókönyv, amire ne lenne válasz.


















