Az angolok nem kaparták ki a gesztenyét a magyaroknak

| 2024. 06. 26. | 07:56:57
Így a törökökben kell bíznunk.
Gareth Southgate csapata eddig halovány teljesítményt nyújt... (Fotó: uefa.com)

Az angol válogatott gól nélküli döntetlent játszott Szlovénia csapatával kedden a labdarúgó Európa-bajnokság C csoportjának utolsó, harmadik fordulójában Kölnben, ezzel mindkét csapat továbbjutott a nyolcaddöntőbe, a magyar válogatott legjobb 16 közé kerülése pedig a szerdai játéknapon dől el.

Ahhoz, hogy Marco Rossi szövetségi kapitány együttese biztosan tovább menjen, az angoloknak le kellett volna győzniük Szlovéniát. Gareth Southgate tanítványai azonban nagyon kevés helyzetet tudtak kialakítani a hősiesen védekező riválissal szemben, igaz, ezzel a 0-0-val is megnyerték csoportjukat.

A négyes második helyén Dánia zárt, miután szintén 0-0-t játszott Szerbiával Münchenben. A szerbek ezzel kiestek, Szlovénia a harmadik helyen lépett tovább.

A magyar válogatott így elsősorban akkor kerülhet be a legjobb 16 közé, ha szerdán Törökország pontot szerez Csehországgal szemben. Másik lehetőség a Románia-Szlovákia mérkőzésen egy nagy arányú - legalább négygólos - szlovák vereség, ennek a valószínűsége azonban csekély.

Új elnököt választott a Jobbik
A párt megerősödését a radikálisan őszinte politizálásban látja.
Apple-botrány: azonnali kártalanításra szólított fel az MNB
A pénzforgalmi szolgáltatók vélhetően számos esetben nem megfelelően kezelték a panaszokat - írják.
Jó hír jött a magyarok egyik kedvenc gyümölcséről
Kiváló termés, hosszú szezon várható.
Vendégmunkások: Nagy Márton szigorúbb hozzáállást ígér
Két-három év múlva lendülhet fel újra az elektromos autók piaca - mondta.
Élet a vadonban? Munka az erdőben?!
Egyre nagyobb az igény a munkaerőre.
Több száz hajdúsági diák építi karrierjét LEGO-val
A FIRST LEGO League iskolai programban résztvevő több mint 400 gyereknek nemcsak a robotprogramozó és -építő tudása, de a problémamegoldó és csapatmunka képességeik is jelentősen fejlődtek.
A Richter alapítványának százmilliós támogatásából Hajdú-Biharba is jutott
A természettudományos oktatási infrastruktúrát fejleszthetik.
Különleges koncerttel ajándékozza meg a magyar közönséget Leslie Mandoki
Augusztus 18-án, 19:00 órától a budapesti Bazilika előtti téren újra felcsendül a zene.