Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

A magyar válogatott korelnöke a DVSC-ben fejezte be a pályafutását

| 2024. 08. 18. | 10:04:56
Jó barátja, Bányai Nándor invitálására 1967-ben a Debrecenhez igazolt.
A magyar válogatott korelnöke a DVSC-ben fejezte be a pályafutását
Sándor Károly és Bödör László (jobbra) Kairóban (Fotó: Puskás Intézet)
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

91 éves Bödör László, a magyar labdarúgó-válogatott korelnöke - emlékezik meg a Puskás Intézet.

 1933. augusztus 17-én Budapesten született. Fiatalon a családjával a Keresztúri úton lakott és a barátaival a Rákosi Vasutas-pályáján rúgta a bőrt. Miután sikeresen leérettségizett, esztergályosnak tanult, majd behívták katonának Esztergomba. A hadseregbajnokságban mutatott játékára felfigyelt az Esztergomi Vasas, így Bödör László az NB II-be igazolhatott – már 21 évesen. Az esztergomi gárda – a szokásoknak megfelelően – az élvonalbeli Doroggal tréningezett együtt a felkészülési időszakban, s ekkor szúrták ki őt a bányászvárosiak. Bödör a Dorog játékosaként az NB I-ben nem sokkal 22. születésnapja előtt, 1955. június 5-én a Szombathelyi Törekvés ellen 3–1-re megnyert bajnokin mutatkozott be, rögtön góllal. Az 1955-ös szezonban a dorogi klub – a legjobb vidéki csapatként – ötödik helyen zárt a bajnokságban. Bödör László mindössze egy évet töltött az együttesben, de olyan csapattársakkal játszott együtt, mint Buzánszky Jenő, Ilku István, vagy Monostori Tivadar.

Bödör László (felső sorban balról a harmadik) a Dorog csapatában (Fotó: Puskás Intézet)

Bödör László a katonaság után, 1956-ban visszatért Budapestre és az MTK-hoz igazolt. A fővárosi együttessel sikert sikerre halmozott. Hazai terepen nyert bajnokságot, háromszor volt ezüstérmes, illetve egy bronzéremmel is büszkélkedhet. Az MTK színeiben 177 NB I mérkőzésen 61 gólt szerzett, de ha kellett akár kapusként is segítette a csapatát. A nemzetközi színtéren is szép eredményeket ért el. 1959-ben Közép-európai Kupa-döntőben játszott, négy évvel később az ezüstérem után pedig megnyerte a sorozatot. Az MTK-val az 1961–1962-es évadban a legjobb négy közé jutott a Vásárvárosok kupájában. A menetelés során négy góllal segítette a csapatot, eredményes volt a Valencia ellen 7–3-ra elveszített elődöntő második mérkőzésén (amelyen Farkas János és Machos Ferenc kölcsönjátékosként erősítette az MTK-t!). Bödör László az 1963–1964-es idényben alapembere volt a Kupagyőztesek Európa-kupájában (KEK) fináléig menetelő gárdának is, három találattal járult hozzá az együttes remek szerepléséhez. (A trófeát a Sporting Lisszabon hódította el, miután a 3–3-as döntetlen után 1–0-ra legyőzte az MTK-t).

Bödör László 1961. február 17-én játszotta egyetlen találkozóját a nemzeti csapatban, az Egyiptom ellen 2–0-ra megnyert barátságos meccsen. Ezenkívül két nem hivatalos mérkőzésen lépett pályára a nemzeti együttesben, valamint 10-szer kapott lehetőséget a B-válogatottban.

1965-ben felhagyott a játékkal, de jó barátja, Bányai Nándor invitálására 1967-ben a Debrecenhez igazolt. A DVSC színeiben civil munkája mellett csupán négy összecsapáson futballozott. 1967-ben aztán végleg felhagyott a játékkal, bár megszerezte az edzői képesítést, nem dolgozott trénerként. Helyette kétszeres aranykoszorús esztergályos mester lett belőle.

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Kapunk egy kis frissítőt az újabb kánikula előtt
Kapunk egy kis frissítőt az újabb kánikula előtt
A jövő hét első napjaiban még változékony idő várható.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Gazdaság
Debrecenben minden megvan, ami a BMW-nek kell
A bajor cég nagy embere beszélt erről.
Több száz millió forintot költ a Debreceni Egyetem a klímák karbantartására
Két céggel kötöttek szerződést a következő három évre vonatkozóan.
Egyszerű oka van a Berettyóújfaluban terjengő bűznek
Az időjárás rá is erősít a szagra.
Jön a légi irtás Debrecenben
Több teendőre figyelmeztet az önkormányzat.