A debreceni diákok szétszedhetik az ITK által felajánlott buszt

Az Inter Tan-Ker Zrt. és a Debreceni Szakképzési Centrum többéves, sikeres együttműködésének továbbviteleként, és a jövőbeli közös tervek megvalósításaként a DSZC egy autóbuszt vehetett át a cég ajándékaként.
Az ünnepélyes, március 2-i átadón Balázs Ákos alpolgármester elmondta, Debrecenben az elmúlt években jelentős előkészítések zajlottak, a város a gazdaságát erősítették azért, hogy a fiataloknak jövőképet biztosítsanak. Egy olyan helyet szeretnének, ahol jó élni, jó dolgozni, és ahol biztosított a hosszú távú megélhetés. Hozzátette, ezért fejlesztették az oktatást, a szakképzést, és forrásokat biztosítottak az intézmények fejlesztésére is.
Kossa György, az ITK Holding elnök-vezérigazgatója emlékeztetett, egy éve írtak alá megállapodást a szakképzési centrummal, így részt vesznek a duális képzésben. Ennek köszönhetően már közel 100 fiatal gyakorlati képzése zajlik a cégnél az autóbuszgyártás kapcsán és más szakmák tekintetében is. Emellett 2018-tól a Debreceni Egyetem járműmérnökeinek képzésében is részt vesznek.
– A mai nap mérföldkő a a cég életében, hiszen olyan eszközt adunk át, ami az alapképzésben nyújt segítséget. Két éven belül pedig szeretnénk egy digitális tananyagfejlesztést is végrehajtani a tanárokkal együttműködve, ami már távoktatási jelleget ölt. Így a fiatalok tableten bizonyos tananyagokat megkaphatnak, gyakorolhatnak, ezzel gazdagíthatják tudásukat – fejtette ki. Hozzátette, az oktatási központjukban járóképes alvázakon trenírozhatják magukat a fiatalok. A jelenlévő diákokat arra kérte, ne inogjanak meg szakmaválasztásukban, hiszen ma a mobilitás határozza meg minden ágazat működését, így nagy szükség lesz a jövőben munkájukra.
– Debrecenben kiemelkedő lehetőségek vannak a járműipar területén, hiszen a város vonzó gazdasági környezetet teremtett, így a cégek szívesen telepítik ide székhelyeiket – kezdte Tirpák Zsolt, a Debreceni Szakképzési Centrum kancellárja. Kiemelte, a DSZC és az ITK Holding együttműködése az elmúlt időszakban egyre mélyebb és sokrétűbb lett. Ezek közül megemlítette, motivációs programokat hoztak létre, így a járműipari szakmát választó tanulók létszáma nőtt. Másik fontos területnek nevezte a tananyag közös fejlesztésének lehetőségét, hiszen az ITK kreatív műhelye a diákoknak és tanároknak egyaránt. – Az ITK nagyon hamar felismerte, nem elég megszólítani a tanulókat, hisz az elméleti hátteret a tanárokon keresztül lehet elsajátítani – fogalmazott. Az ITK által felajánlott busszal lehet közlekedni, ugyanakkor a tanulók szétszedhetik, javíthatják, tanulmányozhatják, és fejleszthetik azt.

















