A legmélyebben rejlő tehetséget is előhozzák Pallagon

– Azért jók ezek az edzések, mert ez technikailag más és intenzívebb, mint az egyesületi, itt kevesebben vagyunk, ezért több figyelem jut az egyénre, és az egész közösség inkább baráti – Kis Gyula, a Tisza Talent Management (TTM) egyik fiatal futballistája jellemezte eképpen a tehetséggondozóban folyó munkát. A fiatal sportolót a TTM alapításának 5. évfordulója alkalmából a BeStrong SC pallagi területén létesített TTM Groundon augusztus 6-án délután megtartott eseményen kérdeztük. A rendezvényen ott voltak a sportoló gyermekeiket elkísérő szülők is, így Tisza Tibor, a TTM létrehozója, vezetője népes közönség előtt mutathatta be a közösségét.
Ebből kiderült, a TTM létrehozása előtt egyeztetett a debreceni és Hajdú-Bihar többi labdarúgó egyesületével, ugyanis nem szerette volna, ha a TTM a megalapításával feszültséget kelt.
Annál is inkább nem, mert nem egy újabb labdarúgó „akadémiát” szeretett volna alapítani, hanem egy olyan közösséget, amelyben az ott kapott segítséggel a fiatal futballisták még jobban ki tudják hozni magukból a bennük lévő tehetséget. Nem titkolt célja volt, hogy a TTM adjon a gyerekeknek olyan pluszt, amit a sporton kívüli életben is tudnak használni, például a kitartást, a fegyelmet. Tisza Tibor és edzőtársai munkáját több szakember is segíti, például pszichológus, táplálkozástanácsadó, valamint a fiataloknak az önmenedzselést is megtanító specialista.
Az esemény előtt Tisza Tibor válaszolt az újságírók, köztük a Cívishír munkatársának kérdéseire is.
A kezdetekről elmondta, hogy amikor 2018 nyarán abbahagyta a profi futballista pályafutását, egy erdei futás közben fogalmazódott meg benne a tehetséggondozó központ létrehozásának gondolata. Ehhez hozzájárult az is, hogy a fia a fociban kifejezetten tehetségesnek bizonyult már akkor is. A tehetséggondozó a tevékenységét még abban az évben, augusztus 27-én kezdte el. A TTM tevékenységét tekintve azóta is egyedülálló az országban. A fiataloknak tudnak segíteni, de nem az egyesületek helyett, hanem azok mellett dolgoznak úgy, hogy a sportegyesületek munkáját segítik. Mégpedig azzal, hogy amikor a gyerek nincs edzésen, számára egyéni vagy kiscsoportos foglalkozással alternatívát kínálnak, például a számítógépezéssel szemben. Tisza Tibor hangsúlyozta: a TTM nem klub, ők szolgáltatást nyújtanak, 6 éves kortól felnőttekig bárki jöhet.
Hetente 50-60 gyerek megfordul a foglalkozásaikon. Egy éve elkészült a TTM Ground, ami ugyancsak egyedülálló az országban.
– A játékos, aki ugyan olyan jó, mint a többi, tudásában körülbelül 90 százalékban megegyezik a társaival. Nekünk az a feladatunk, hogy azt a bizonyos 10 százalékot megtaláljuk. A képzésünkkel ezt a pluszt hozzá tudjuk adni a sportteljesítményéhez. Amikor megalakítottuk a TTM-et az volt a cél, hogy a sporton keresztül tudjunk értéket közvetíteni, a gyerekeknek megmutatni azt, hogy tudatosan, felkészülve sikereket lehet elérni. Akár a fociban, akár más sportágban, de az életben is – beszélt tevékenységük céljáról Tisza Tibor, akit arról is kérdeztük, hogy mi volt a legemlékezetesebb pillanata az elmúlt öt évben. – Fél éve sem működött még a tehetséggondozónk, közeledett a karácsony. Az egyik szülő a hozzánk járó gyerekeinek feltette a kérdést, hogy mit szeretnének karácsonyra? Tabletet vagy fél évet a TTM egyéni és kiscsoportos képzésében? A gyerekek az utóbbit választották. Ez egy olyan üzenet volt, ami mutatta, hogy jó úton járunk, van létjogosultsága a TTM-nek. A gyerekek, akik náluk is pallérozódtak – a klubokkal karöltve – a válogatottságig vitték, külföldi vagy profi szerződést kaptak.
CH






























