Debreceni cég öltözteti a magyar olimpiai csapatot

Egy évvel a 2024-es párizsi olimpia megnyitó ünnepsége előtt a Magyar Olimpiai Bizottság a Maharttal együttműködve vízre bocsátotta a Team Hungary dizájnnal ellátott Dömös sétahajót, amely mostantól minden nap arra emlékezteti az utasokat, hogy a magyar csapat készül az olimpiára és számít a szurkolásra.
Azt még nem tudni pontosan, hány magyar sportoló indulhat az olimpián – a MOB 150-200 fős csapattal számol –, egyvalami azonban már biztos, mégpedig az, hogy milyen sportfelszerelésben szerepel a Team Hungary Párizsban. 1968 óta viselnek a magyar sportolóink adidast az olimpiákon, és most már biztos, hogy sikerül folytatni az együttműködést.
„Az, hogy az adidas az idén is tervezett számunkra nemzeti kollekciót, amelynek darabjait mi már láttuk, ám a hivatalos bemutatóra 2024 áprilisáig várni kell, az 11teamsports Hungary hathatós közreműködésének köszönhető, Katona Zoltán cége hozta ugyanis össze azt a háromoldalú megállapodást, amelyet korábban megkötöttünk. Született egy külön megállapodás is, amelynek értelmében a Magyar Olimpiai Bizottság stratégiai partnerségre lép az 11teamsports Hungary-vel”
– mondta el Gyulay Zsolt a szerdai sajtótájékoztatón. Katona Zoltán debreceni üzletember úgy fogalmazott:
„A mi cégcsoportunk körülbelül húsz éve foglalkozik csapatsportok felszerelésének forgalmazásával, nagyon sok szakosztállyal szövetséggel állunk kapcsolatban, de a mi szakmánkban egyértelműen ez a mostani megállapodás a csúcs, olyan, mintha nyertünk volna egy olimpiai aranyérmet. Mindent megteszünk azért, hogy a magyar sportolók a lehető legjobb minőségű és legesztétikusabb felszerelésben képviseljék hazánkat Párizsban, sőt, majd Los Angelesben is.”
Érdekesség, hogy korábban – egy közbeszerzési eljárás nyerteseként – szintén Katona Zoltán cége volt az, amelyik felszerelte sporteszközökkel a nemzeti atlétikai stadiont és a hozzá kapcsolódó edzőcentrumot. A sporteszközök közül több saját, azaz debreceni fejlesztésű és gyártású. A budapesti világbajnokságra ide látogató sztárok tehát debreceni eszközökkel érhetnek csúcsra.

[Beillesztett cikk: Katona Zoltán a temetőárokról, a siker útjáról, a szotyitilalomról és debreceni „űrhajókról” – interjú!]










































