Mindent megtudhatsz a radarokról Debrecenben

A radar története címmel Balajti István, a Debreceni Egyetem Műszaki Kar Mechatronikai Tanszék egyetemi docense tart előadást a Science Caféban március 1-jén, szerdán 17 órától a Libri könyvesboltban (Debrecen, Csapó u. 30.).
Az intézmény tudományos igazgatósága által szervezett ismeretterjesztő sorozat következő előadása – többek között – olyan kérdésekre keresi és adja meg a választ, hogy mi az elektromágneses spektrum és mi köze van a szinusz hullámhoz, a fénysebességhez és a vektorokhoz? Mire szolgálnak érzékszerveink? Mi az érzékelés és észlelés közötti kapcsolat? Hogyan lát, tájékozódik a denevér és a delfin? Mit kell tudni az autóradarokról, az iparban, az orvostudományban, a rádióasztronómiában használt szenzorokról, köztük a James Webb űrteleszkópról?
– Előadásom arra is kitér majd, hogy vannak-e magyar sikerek a radarfejlesztésekben, és szó lesz arról is, mitől lesz intelligens egy mérnökök által épített rendszer, illetve hogy az egyetem Műszaki Karán hogyan valósul meg az „Agykarbantartás”, a „Nobel sörök” és a „Buli” oktatási módszer – árulta el a hirek.unideb.hu portálnak Balajti István.
A Debreceni Egyetem Műszaki Kar Mechatronikai Tanszék egyetemi docense kiemelte: az érdeklődők betekintést nyernek napjaink és a közeljövő interferometrikus-, holográfikus és a kvázi-monostatikus radar mérési eljárások, state-of-the-art érzékelési módszerekkel kapcsolatos legfontosabb alkalmazások, kutatás és fejlesztési irányok helyzetébe is.










































