Politikai krízistől féltik Debrecent

Nem lehet a népakarattal szemben vezetni a várost, nem lehet a fejlődésére hivatkozni a választók támogatása nélkül, valamint nem lehet politikai provokátorként minősíteni a vezetéssel szemben állókat, mert hangot adnak a véleményüknek – kommentálta az akkumulátorgyár-beruházással összefüggően rendezett január 9-i közmeghallgatást a Civil Fórum Debrecen Egyesület. Január 11-i sajtótájékoztatóján Gondola Zsolt Zoárd elnök, önkormányzati képviselő arról beszélt, szerintük a kínai gyárépítés folytatása egyenlő egy lokális politikai krízis felé sodródással, mert „ebből még baj lesz a helyi közösségek szintjén is”. Emlékeztetett, a saját méréseik – a fórumon tapasztaltakkal egyezően – a beruházás „nagy elutasítottságát igazolták”.
[Beillesztett cikk: Akkumulátorgyár: nem így képzelték a közmeghallgatást]
– Bár a felfokozott hangulat miatt nem volt könnyű a szakmai kérdések tisztázása, szerintünk a szakértők és a cég képviselőinek kommunikációja komoly aggályokat vet fel. A városvezetés jelentős hangsúlyt fektetett a vízgazdálkodással kapcsolatos kérdések megválaszolására. Ehhez képest a biztonsági jelentésben és a hatástanulmányban fellelhető ellentétes adatok vonatkozásában feltett kérdésre nem adtak egyértelmű választ. E körben azt javasoljuk az engedélyező hatóságnak, hogy ne csak a kínai cég adatszolgáltatását vegye figyelembe, hanem összehasonlító számokat is vizsgáljanak annak érdekében, hogy reálisak-e a beruházó beadványában foglaltak – mondta.
[Beillesztett cikk: Klímavédelem és akkumulátorgyár egyszerre nem fog menni, figyelmeztetnek]
Hozzátette: a közmeghallgatáson világossá vált, hogy a magyar fél semmilyen megállapodást nem kötött a CATL vezetőivel arról, hogy minél nagyobb számban foglalkoztassanak magyar munkaerőt. Ezt az egyesület kifogásolja, hiszen a kormány sok milliárd forinttal támogatta a beruházást.










































