Amerikai-magyar rákkutatás a Debreceni Egyetemen

A Debreceni Egyetemen működő tumorgenetikai vizsgálatokba kapcsolódi be Roszik János, a Texasi Egyetem MD Anderson Rákkutató Központ munkatársa. A Fulbright program támogatásával Roszik János három hónapig személyesen az egyetemen segíti a kutatást, melynek célja az úgynevezett R-hurok szerkezetek és a tumorokban előforduló mutációk kapcsolatának vizsgálata – írja a hirek.unideb.hu.
Roszik János a Debreceni Egyetemen szerezte meg doktori (PhD) fokozatát matematika- és számítástudományok tudományágban, és 2010 óta a kutatója, jelenleg docense a Texasi Egyetemnek. Roszik János és a Biokémiai és Molekuláris Biológiai Intézetben működő Lendület Genomszerkezet és Rekombináció kutatócsoport együttműködése 5 éve kezdődött, elsősorban a tumorgenomika, tumorimmunológia és kromatinszerkezet témáiban dolgoznak együtt.
A munka eredményeként eddig hat közös publikáció jelent meg. A kutatócsoport és az amerikai professzor augusztustól október végéig személyesen a Debreceni Egyetemen dolgozik együtt a Fulbright programnak köszönhetően.
– A projekt számomra is lehetőséget biztosít új módszerek, kutatók és kutatócsoportok személyes megismerésére, és ezáltal a munkacsoportok, valamint az egyetemek közötti kapcsolat erősítésére. Reményeink szerint ez az intenzív együttműködés új tudományos közlemények és szabadalmak beadását alapozza meg, ami mindkét egyetem számára hasznos új kutatási és együttműködési lehetőségeket teremt majd – mondta a kutató.
Jelenleg Roszik János az egyetlen Fulbright kutató a Debreceni Egyetemen. A második félévre érkezik egy oktató a bölcsészettudományi kar Észak-amerikai Tanszékére, valamint szintén a második félévben utazik ki a műszaki kar egy oktatója 4 hónapra az Egyesült Államokba.
További részletek a hirek.unideb.hu-n.






























