Villamosmérnök mesterképzés indul a Debreceni Egyetemen

Elindulhat a villamosmérnök mesterképzés a Debreceni Egyetemen, amelyben a műszaki, a természettudományi és technológiai, valamint az informatikai kar közösen vesznek részt. A három kar együttműködésének köszönhetően a hallgatók komplexebb, az ipar elvárásainak még inkább megfelelő tudást szerezhetnek. A képzés 2023 februárjában kezdődik – tudatta a hirek.unideb.hu.
– Az egyetem vezetése 2021 októberében kért fel az akkreditációs folyamat koordinálására, a képzési program kidolgozására. Tudtam, hogy akkor lehet sikeres az akkreditáció, ha a mesterképzést a Műszaki Kar Mechatronikai Tanszékének, a természettudományi és technológia karnak és az informatikai karnaknak a laborjaira, valamint a három kar oktatói gárdájára alapozzuk. Az elképzelésemet megosztottam Battistig Gábor és Korondi Péter villamosmérnök egyetemi tanárokkal, akiket megkértem a szakmai részletek kidolgozására. Néhány hónap alatt elkészült a dokumentum, amely tükrözte, hogy itt most az egyetem és nem egy kar szeretné a képzést elindítani – mondta Husi Géza, a műszaki kar dékánja.
Az akkreditáció sikeres volt, így jövőre elindulhat a mesterképzés a Debreceni Egyetem Műszaki Karán.
A természettudományi és technológiai kar számára kiemelten fontos az új mérnökképzés, hiszen eddig a kar három mérnöki alapszakja közül csak kettőhöz – biomérnök és vegyészmérnök – kapcsolódott mesterképzés.
A képzési programban a természettudományi alapismeretek tantárgyait – egy kivétellel – a természettudományi és technológiai kar oktatói, a gazdasági és humán ismeretek tantárgyait a Műszaki Kar Műszaki Menedzsment és Vállalkozási Tanszék oktatói, a villamosmérnöki szakmai ismeretek tantárgyait pedig közösen az informatikai, a természettudományi és technológiai és a műszaki kar oktatói dolgozták ki.
A képzési programot a kötelező kreditek megszerzése mellett a projektalapú képzésre építették. A hallgatók először 2022 őszén jelentkezhetnek a képzésre. Egyelőre egy specializáció indul 2023 februárjában Ipari méréstechnika néven, de már az anyag összeállításánál szóba került, hogy a régiónak szüksége lesz egy járműipari teljesítményelektronikával foglalkozó specializációra is az elektromos hajtású járművek gyártásához, fejlesztéséhez.
A tervek szerint a képzési programot folyamatosan alakítják, az iparági igényekhez, a cégek elvárásaihoz igazodva.
További részletek a hirek.unideb.hu-n.






























