Jó hírt kaptak a nagyerdei futók

| 2021. 09. 20. | 12:27:00
Felújítják a debreceni stadion körüli pályát.

Elkezdődött a Nagyerdei Stadion körüli gumiborítású futópálya rekonstrukciója, így a futók az ősz második felében már egy megújult körön róhatják majd a kilométereket.

Papp László felidézte, hogy amikor 2011-ben „megálmodták”, milyen is legyen a Nagyerdei Stadion, akkor fontos szempont volt, hogy a létesítmény ne csak a labdarúgásról „szóljon”. Így került a tervekbe a többi között a stadion körüli futókör megépítése és a telente üzemelő jégpálya kialakítása is. Hozzátette: az elmúlt bő hét év bebizonyította, hogy az egyik legjobb kiegészítő fejlesztés a futópálya megépítése volt, hiszen egész évben rengetegen használják a rekortánt. Ugyanakkor a pálya megértett a felújításra, sok helyen elöregedett, megkopott a felülete, ezért az önkormányzat a teljes rekonstrukció mellett döntött. A több mint 1100 méteres futókört a tervek szerint október második felére újítják fel. A sérült részeket kivágják, új gumiburkolattal töltik fel, majd egy alapozóanyag felvitelét követően friss lakréteget is kap a pálya.

A polgármester hangsúlyozta: a futókört egyszerre nem zárják le teljesen, mindig csak azt a részt, ahol éppen a munkálatok zajlanak majd.

A felújítás 44 millió forintba kerül, a pénzt a kivitelező cég pályázaton nyerte el.
Papp László kiemelte: a felújításon kívül két új futópálya is épül a városban, az egyik a Tócóvölgyben, a másik pedig a Liget téren.