A sörösök nem bánják meg a debreceni Kutatók éjszakáját

Hat városban csaknem 170 programmal várja az érdeklődőket szeptember 24-én, a Kutatók éjszakáján a Debreceni Egyetem; kiemelt szerepet kap a bölcsészettudomány, hiszen az intézmény is résztvevője a „Debrecen az irodalom városa” pályázatnak – hangzott el a beharangozó sajtótájékoztatón.
Csernoch László tudományos rektorhelyettes Klebelsberg Kunó egykori vallás- és közoktatásügyi minisztert idézte. – „Magasabb fokon összekapcsolódik az oktatás és kutatás és ez az egyetem lényege. Miért írjuk fel egy épületnek a homlokzatára azt, hogy egyetem, ha ott kizárólag az ismeretközlésre szorítkoznak és nincsen önálló kutatás? Ebben az esetben egyetemről szó sem lehet. Tehát az egyetem a magas kultúrának az az intézménye, amely egyszerre oktat és kutat”. Az egyetem oktatás, kutatás terén betöltött feladata változatlan, azonban alkalmazkodnak a 21. század digitális igényeihez – mondta.
Puskás István kulturális ügyekért felelős alpolgármestere kiemelte, bár az egyetem, polgárainak csaknem 40 ezres számával szinte város a városban, mégis elválaszthatatlan Debrecentől, hiszen történelmi hagyományai szoros kapcsolatban állnak a megyeszékhellyel, a „debreceniséggel”, amelynek erősítéséhez a tudományokat népszerűsítő program is hozzájárul.
Csatár Péter, a bölcsészettudományi kar stratégiai és gazdasági dékánhelyettese arról beszélt, hogy a német tanszéknek köszönhetően – sörkóstolóval egybekötve – kicsiben megidézik a müncheni Oktoberfestet, és, hogy legyen összehasonlítási alap, a holland tanszék a belga sörkultúra és gasztronómia világába enged bepillantást. A francia tanszék rendezvényén kiderül, hogy mi volt a legendás három testőr Porthos-ának kedvenc étele Alexandre Dumas szakácskönyve szerint.
– Aki összegyűjti kuponfüzetében az öt rendezvény látogatását igazoló matricákat, jutalmat kap, a türkizkék pólós önkéntes hallgatókhoz pedig segítségért, tájékoztatásért, információért is fordulhatnak a rendezvény látogatói valamennyi helyszínen, legyen az Debrecen, Hajdúböszörmény, Nyíregyháza, Szolnok, Mád, vagy akár Hortobágy – sorolta az újdonságokat és érdekességeket Mándy Zsuzsa, az egyetem tudományos igazgatóságának munkatársa. A program bővebben itt.






























