Megvan, hogy ki építheti a hajdúböszörményi sportcsarnokot

A debreceni KEVIÉP Kft. lehet a hajdúböszörményi sportcsarnok kivitelezője abban az esetben, ha sikerül megoldani a bruttó mintegy 1,7 milliárd forintos beruházás finanszírozását. A böszörményi képviselő-testület december közepén határozott arról, hogy a három ajánlattevő közül a KEVIÉP-et választja a feltételes közbeszerzés nyertesének.
Mivel a projektet alapvetően céges társasági adóból (tao) finanszíroznák, az önkormányzat a korábbi együttműködésre tekintettel megkereste a General Electric Hungary-t (GE). Ha már látják, hogy mennyi pénz érkezhet taóként a GE-től – amely nem mellesleg 2018-ban a böszörményi gyárral együtt eladta a teljes fényforrásüzletágát a Tungsramnak –, a városvezetés dönt a további intézkedésekről.
Novemberben írt már arról a Cívishír, hogy a Hajdúböszörmény újabb lépéseket tenne egy új, többfunkciós kézilabdacsarnok megvalósítása érdekében. November 13-án a képviselők egyebek mellett megszavazták, hogy a beruházó a taóra tekintettel a Hajdúböszörményi Torna Egylet (HTE) legyen. Arról is döntöttek, hogy az önkormányzat biztosítson 6,7 millió forintot a tervezéshez és kivitelezéshez kapcsolódó közbeszerzési eljárások lebonyolítására.
[Beillesztett cikk: Feltételes közbeszerzés jöhet az új hajdúböszörményi sportcsarnok ügyében]
Az egyik fejlemény az, hogy a feltételes közbeszerzési eljárás lezajlott egy külső közbeszerzési szakértő, a Berillium 2017 Kft. közreműködésével. Paróczai Bernadett cégét bruttó 6,3 millió forintért bízta meg az önkormányzat (Paróczai egyébként főállásban a debreceni polgármesteri hivatal közbeszerzési osztályvezetője).
A csarnok engedélyes terveinek elkészítésére és a kivitelezésre a nyíregyházi KE-VÍZ 21 Zrt., valamint a már említett nyertes mellett a DH-SZERVIZ Kft. tett ajánlatot. Utóbbi vállalta volna a legmagasabb összegért, nettó 1,81 milliárd forintért a munkát, de különböző hiányosságok miatt az ajánlatát érvénytelennek nyilvánították. A KE-VÍZ 21 nettó 1,49, a KEVIÉP 1,36 milliárd forintot jelölt meg, az értékelés eredményeként ez utóbbit választották.
Azzal a megkötéssel, hogy a céggel kötött szerződés csak a teljes finanszírozás létrejöttével és a munka megrendelésével lép hatályba. Amennyiben ez nem valósul meg és/vagy a munkaterületet 2020. október 15-ig nem adják át, a szerződés megszűnik.
A másik újdonság, hogy egy jogszabályi változás miatt a nagyobb léptékű beruházásoknál a taóból a teljes költség finanszírozható a korábbi 70 százalék helyett. Ez azzal a kedvező fejleménnyel jár, hogy ha sikerül teljes egészében kihasználni a társasági adó nyújtotta anyagi keretet, akkor az önkormányzati önrész mindössze 13 millió forintot tenni ki a korábban szóba kerülő 150 millió helyett.
RaL






























