Újabb német nagyvállalat lelt otthonra Debrecenben

Elhelyezték az alapkövét a német Robert Bürkle gépgyártó vállalat Xanga cégcsoport fejlesztésében megvalósuló új összeszerelő üzemének a Debreceni Regionális és Innovációs Tudományos Technológiai Parkban. A létesítmény alapkövét Papp László, Debrecen polgármestere Jürgen Schröerrel, a Robert Bürkle vezérigazgatójával és Herdon Istvánnal, a Xanga csoport vezérigazgatójával közösen helyezte el január 15-én.
Az üzemben a német tulajdonú gépgyártó cég magyar leányvállalata, a Bürkle Hungary Kft. 2 millió euró volumenű technológiai fejlesztés révén, 40 új munkahelyet teremtve 2019 szeptemberében kezdi meg működését.
A tervek szerint a következő években a foglalkoztatotti létszám növelése mellett az üzem további két egységgel bővül majd.

– Újabb mérföldkőhöz értünk a tudományos technológiai park fejlesztésében. Klasszikus üzleti modell alapján a Xanga fejleszti az infrastruktúrát, megépíti a gyárat a Hunép kivitelezésével, a Bürkle technológiai transzfert hajt végre, alkalmazza a szükséges munkaerőt és egy magas, hozzáadott értékű termelést valósít meg – mondta Herdon István.
A Xanga csoport a Határ úti tudományos technológiai parkot út és nagy kapacitású közmű infrastruktúra fejlesztésével további 30 hektárral bővíti, így a park területe meghaladja majd a 130 hektárt.

– A cégcsoport főbb termékei présgépek, lamináló rendszerek és felületkezelő gépek, melyeket elsősorban a fafeldolgozó iparban, az autóiparban, az építőiparban, valamint a nyomtatott áramkörök, és a különféle felhasználású plasztikkártyák gyártása terén alkalmazunk – mondta Jürgen Schröer. – Az új üzemünk működéséhez jól képzett, motivált munkaerőt keresünk. Biztosak vagyunk benne, hogy Debrecenben ezt meg is találjuk; sok potenciális európai helyszín közül ezért is esett a végső döntésünk a cívisvárosra. A mostani beruházás egy hosszútávú fejlesztés első lépése, és cégcsoportunk további fejlődése sikertörténetének kezdete.
A debreceni egység a Bürkle csoport negyedik gyártóüzeme lesz, melyben elsősorban felületkezelő, valamint faipari technológiák előállításával kívánják kielégíteni a cégcsoport globális partnerei által támasztott, folyamatosan növekvő piaci igényeket.
– Több mint hat hónapnyi kutatás és több tucatnyi helyszín értékelését követően jutottunk arra a következtetésre, hogy szükségleteinket Debrecenben tudjuk – egy termelőegység létrehozásával – kielégíteni. Ennek a döntésnek az alapjául szolgált a kiváló infrastruktúra, a nemzetközi repülőtér, a nagy presztízsű Debreceni Egyetem, a felsőoktatás magas színvonala, valamint a kiváló munkaerő – tette hozzá Schröer.

Papp László polgármester elmondta, az elmúlt két évtized fontos törekvése volt, hogy Debrecen a magas technológiai iparágak fejlesztésére helyezze a hangsúlyt, s ezt próbálja a város az oktatás területén kiszolgálni.
– Ott folytatjuk, ahol 2018-ban abbahagytuk, hiszen Debrecen történetének egyik legdinamikusabb gazdasági fejlődését éli meg. A repülőtér fejlesztésének köszönhetően újabb mérföldköveket tudunk megtenni.


















