A debreceni nő nem állt kötélnek, ezért összeverték

A Debreceni Ítélőtábla T. S. Z. vádlott élet és testi épség elleni bűncselekményét emberölés bűntette kísérletének minősítette, és bűnösnek mondta ki szexuális erőszak bűntettében is.
A vádlott szabadságvesztés büntetését 12 évre, a közügyektől eltiltását 10 évre súlyosította és 10 évre kiutasította Magyarország területéről.
Mivel az ítélőtábla abban a bűncselekményben is bűnösnek találta a vádlottat, amelyben az elsőfokú bíróság felmentette a férfit, ezért megnyílt az ügyben a harmadfokú eljárás lehetősége. Az ítélet ellen a vádlott és védője fellebbezett.
Az első fokon eljárt Debreceni Törvényszék 2018 júniusában a vádlottat testi sértés bűntette miatt 5 év 8 hónap börtönbüntetésre és 6 év közügyektől eltiltásra ítélte. A bíróság a vádlottat szexuális erőszak bűntettének vádja alól felmentette.
A bíróság által megállapított tényállás szerint a vádlott hosszabb ideje lakik Magyarországon. Élettársi kapcsolatban élt, és az asszonnyal közösen nevelték annak korábbi kapcsolatából született 4 gyermekét. 2016-ban a vádlott sokat csavargott, ezért az asszony szakított a férfival, de a vádlott rendszeresen látogatta volt élettársát és családját.
2016 augusztusában a férfi Debrecen belvárosában találkozott a sértettel és annak ismerőseivel, italozni kezdtek.
A sértett – bár ismerőse kérte, hogy menjenek tovább –, a vádlottal maradt, tovább folytatták az ismerkedést. A férfi meghívta a sértettet lakhelyére, tovább italoztak, majd az erősen ittas állapotban lévő nőnek felvetette, hogy szeretkezhetnének, azonban a nő vonakodni kezdett. A férfi ekkor hirtelen bántalmazni kezdte a sértettet, aki eszméletét vesztette. T. S. Z. ezt követően a sértettet meztelenre vetkőztette és a padlón egy lepedővel letakarta. A sértett másnap reggel tért magához, kérdőre vonta a vádlottat, aki nem tudott magyarázatot adni a történtekre. A nő kórházba ment, melynek kapujáig a vádlott elkísérte.
A sértett 8 napon túl gyógyuló sérüléseit 18 erőbehatás okozta.
Bár ténylegesen életveszélyes sérülés nem alakult ki, azonban a tüdőzúzódás és a lágy agyhártya alatti vérzés önmagában közvetetten életveszélyes sérülésnek minősül.






























