Hajdúböszörményben terjeszkedett a Debreceni Egyetem

Több száz hallgató és oktatóik vették birtokba a Debreceni Egyetem hajdúböszörményi karának új Gyógypedagógiai Intézetét. A 21. század kihívásainak megfelelően kialakított intézet – írja az unideb.hu –mind a gyógypedagógia szakos hallgatók, mind a már gyakorló szakemberek oktatási és továbbképzési központja lesz.
– Az elmúlt években robbanásszerű fejlődés következett be a kar életében. 2016-ban indítottuk el a gyógypedagógia alapszakunkat, a két évfolyamon jelenleg csaknem 500 hallgató tanul, de két év múlva várhatóan ez a létszám megduplázódik. Többek között azért volt égető szükség a campusunk bővítésére, hogy a gyógypedagógus szakmát választó hallgatóink számára is a legmodernebb körülmények között biztosítsuk az oktatást
– hangsúlyozta Bálint Péter dékán. Az infrastrukturális fejlesztéshez Hajdúböszörmény önkormányzata a korábban általános iskolaként működő Rákóczi utcai épületét adta át 99 évre a Debreceni Egyetem számára.
– Demográfiai okok miatt sajnos kiürült az egyik általános iskolánk, de szerettük volna, ha továbbra is oktatási célokat szolgálna az épület. Ötven éve folyik felsőoktatás a városban, és kiváló kapcsolatot ápolunk a Debreceni Egyetemmel – fogalmazott Kiss Attila polgármester.
A december 15-i rendezvényen leplezték le a magyar gyógypedagógia egyik nemzetközileg is elismert képviselője, Náray-Szabó Sándor portrészobrát az épület előkertjében. Az alkotást Lestyán-Goda János szobrászművész készítette korabeli fotók alapján.






























