Berettyóújfalu is drágábban jut áramhoz jövőre

Mivel az ideihez képest csak jóval magasabb áron szerezhetne be villamos áramot a piacról a berettyóújfalui önkormányzat 2022-re, a helyi képviselő-testület október végén úgy döntött, a törvény adta lehetőséggel élve inkább az egyetemes szolgáltatási árakon vásárolja meg az energiát. Ezért a jövő évi áramvásárlásra kiírt közbeszerzési eljárást eredménytelennek nyilvánították.
A lényeg: Berettyóújfalu 2017 óta a piacról vásárol áramot, mert az olcsóbban jött ki az egyetemes szolgáltatás keretében kínáltnál (nettó 20 forint/kWh ár alatt sikerült szerződniük ebben az időszakban). Mint köztudott, az áram ára jelentősen emelkedett az elmúlt hónapokban, ez pedig az elmúlt négy évben bevált „képletet” is megváltoztatja. A 2022-es áramvásárlásra a város az MVM Zrt-től nettó 50,63 forint/kWh, a tavalyi nyertes CYEB Kft-től ajánlatot kapott, ez sokkal több az idei évi 17 forintosnál (2021-ben a CYEB szolgáltat az önkormányzatnak). Ezért kötnének szerződést inkább az egyetemes szolgáltatóval, amelyik a nem lakossági fogyasztók számára csúcsidőszakban nettó 39,03, úgynevezett völgyidőszakban 23,93 forint/kWh áron adja az energiát. A képviselők a szerződéskötésre fel is hatalmazták a polgármestert. Az egyetemes áramszolgáltató Berettyóújfalu esetében szeptember 1-től az Opus TITÁSZ Zrt.
Az ügyben Muraközi István, a város vezetője a közösségi oldalán posztolt is november 8-án. A polgármester zokon vette, hogy az Átlátszó „hergelő” cikket jelentetett meg a napokban. A portál ugyanis azt megírta, hogy a közbeszerzést eredménytelenné nyilvánították, azt azonban már nem tették hozzá, hogy a képviselő-testület egyben gondoskodott az egyetemes szolgáltatási árakon történő vásárlásról. A hergelésen Muraközi István a cikk azon felütését értette, mely szerint „bajban vannak” a települések. Holott nem arról van szó, hogy nem lesz mivel világítani, fűteni stb., erről szó sincs, hanem mindezt magasabb áton tehetik meg az elmúlt években megszokottnál.
RaL


















