Mutatunk párat a legizgalmasabb play to earn játékok közül

Melyek azok a play to earn játékok, amik a legnagyobb népszerűségnek örvendenek mostanság? Miben rejlik ezeknek a játékoknak a lényege, illetve miért próbáljunk szerencsét velük? Ebbe engedünk némi betekintést az alábbi bejegyzéseben.
Miben rejlik a play to earn blokklánc játékok lényege?
Röviden és tömören a play to earn blokklánc játékok lényege az, hogy lehetővé teszik a pénzkeresést vagy az értékesnek számító digitális eszközök beszerzését azáltal, hogy a felhasználók játszanak, szórakoznak, jól érzik magukat.
Maga a play to earn mechanizmus meglehetősen sok hasonlóságot mutat a free-to-play modellel, aminek az egyik legismertebb példája a sokak által kedvelt Fortnite. Maga a free-to-play modell két alapvető mechanizmusra épül. Egyrészt a játékon belüli kriptovaluta kereshető, mégpedig magán a játékban való részvételen keresztül. A másik ág pedig a befektetés, ugyanis a játékon belül a különböző tételeket és kiegészítőket lehet szerezni és vásárolni NFT formájában, amit később a beszerzési árnál magasabb áron sikerülhet értékesíteni.
Mik számítanak a legnépszerűbb play to earn játékoknak?
A legnépszerűbb play to earn játék egyértelműen a két ethereum alapú kriptovalutát használó Axie Infinity, amelyben digitális kisállat szerű lények gyűjtése a cél. Lehetőség van ezeket a lényeket tenyészteni, nevelni vagy akár harcoltatni is egymás ellen. Emellett az egyik legfontosabb lehetőség, hogy kereskedni is lehet velük az Axie ökoszisztémában.
Hasonlóan népszerű játék a Sorare, ami focisták kártyáinak a gyűjtésén alapul, méghozzá NFT formájában. A varázsa abban rejlik, hogy fantasy foci keretei között versenyeztetni lehet őket. A projektbe egyébként már olyan híres focisták is fektettek be, mint Antoine Griezmann, Rio Ferdinand, Cesar Azpilicueta és Gerard Pique.
De a bitcoin tippek és a play to earn játékok iránt fogékonyak számára a Townstar is izgalmas lehet, ami az új Farmville gyakorlatilag. De szintén népszerű a szerepjátéknak számító Crypto Blades is.
Hogy érdemes közelíteni a play to earn játékok felé?
Kétségtelen, hogy mostanság hatalmas hype veszi körül a blokklánc játékokat. Felfokozott tehát a lelkesedés, és bizony korántsem elhanyagolható módon a felhasználók felfoghatatlan mennyiségű pénzt hajlamosak a játékbeli vagyontárgyakra költeni.
Ugyanakkor nem árt szem előtt tartani, hogy az óvatos hozzáállás sokkal biztosabb a túlzott lelkesedésnél. Már csak amiatt is, mivel ezek a blokklánc játékok még mindig csak gyerekcipőben járnak. Nehéz tehát precízen prognosztizálni, hogy az üstökösként felbukkanó projektek és sikersztorik között melyik játék marad erős hosszabb távon is, illetve melyik lesz majd kellőképpen megbízható ahhoz, hogy az értékes időnkből megérje akár többet is ráfordítani.

























