Második helyen ment tovább a Debrecen

| 2012. 09. 23. | 16:42:44
A Vasastól kikapott a Gyöngyösi-csapat, de a továbbjutás már pénteken eldőlt.

A Magyar Kupa D csoportjának két százszázalékos csapata mérkőzött meg egymással a kétnapos pécsi küzdelemsorozat utolsó mérkőzésén, amelyet megelőzően bár már eldőlt, hogy a Debrecen és a Vasas folytathatja a negyeddöntőben, mindkét alakulat a győzelem reményében ugrott az Abay Nemes Oszkár Sportuszoda medencéjébe. A veretlenséget egy harcos találkozót követően végül az angyalföldieknek sikerült megőriznie.

Ahogyan az várható volt, már a találkozó első negyede óriási küzdelmeket hozott – ezt mutatja az is, hogy az első gólra egészen az etap feléig várni kellett, mikor is Milos Korolija megúszásból szerzett vezetést a Debrecennek. Bő három percen belül azonban kiegyenlített, majd átvette az előnyt a Vasas. A második negyedet az elsőhöz hasonlóan a Debrecen kezdhette, és ismét csak gyötörték egymást az együttesek, míg nem Mitrovics szabálytalanságát követően büntetőhöz jutott az ellenfél, ám Katonás elejtette a labdát. Szűk fél perc múlva a cívisvárosiak is ötmétereshez jutottak, amit a kétszeres olimpiai bajnok csapatkapitány Varga Tamás biztos kézzel értékesített – kiegyenlítve a meccs állását. Nem sokáig állt azonban döntetlen az eredményjelzőn, Hárai akció-, és Vámos büntetőgóljával kétgólos Vasas előnnyel vonulhattak szünetre a csapatok.

A harmadik játékrészben nagyon meglódult a Vasas, sorra szerezte a gólokat, míg a hajdúságiak részéről Weszelovszky gólján kívül ezúttal vagy csak kapufákra futotta, vagy a piros-kékek hálóőre hatástalanította a kapujára érkező lövéseket. Az utolsó etapban aztán a Debrecen Európa-bajnok kapusa is lehúzta a rolót, míg a túloldalon Varga Tamás duplájával zárkózott a Gyöngyösi-legénység. Mikor kezdett némi cívisvárosi remény felcsillanni az eredmény szorosabbá tételét illetően, a Vasas újabb három góllal elhúzott, és mivel a folytatásban a debrecenieknek már semmi sem jött össze, 12-5 fővárosi siker született.

Ez azt jelenti, hogy a százszázalékos Vasas az első, a két győzelem mellett egy vereséget is elszenvedő Debrecen a második helyen jutott tovább a Theodora Férfi Magyar Kupa negyeddöntőjébe. A sorsolásra hétfőn kerül sor az MVLSZ-ben. Miután a derbit Vindisch és Süveges is kénytelen volt idő előtt befejezni - előbbi durva reklamálásért, utóbbi pedig ütésért - ők több meccses eltiltásra számíthatnak.

TEVA-Vasas - DEBRECEN 12-5 (2-1, 2-1, 5-1, 3-2)