Agyba-főbe vertük az amerikaiakat

| 2012. 08. 06. | 19:38:18
A magyar férfi pólósok végre tudásukhoz méltóan játszottak, amit hétfőn az amerikaiak bántak.

A 2008-as olimpiai döntő "visszavágóján" a címvédő magyar együttes szerzett vezetést: miután az amerikaiak elfecsérelték az emberelőnyös helyzetük kínálta esélyt, az "ellenfórt" Hosnyánszky Norbert használta ki (1-0). Utána viszont hosszú percekig tartó gólcsend állt be, miközben az ötezres nézőtérről folyamatosan zúgott a csatakiáltás: "Magyarok! Magyarok!"
A második játékrész elején - cserébe a rendületlen szurkolásért - megszületett a második találat is: előny végén Steinmetz Ádám centerből húzta a hálóba a labdát, majd alig valamivel később Madaras Norbert hálószaggató lökete ért célba (3-0). Az amerikaiak nemigen találtak fogást, s még kevésbé rést a védelmen, az ellenakciót pedig Varga Tamás elemi erejű lövése és gólja zárta le (4-0). A negyed közepén ötmétereshez jutott a rivális, s élt is a lehetőséggel: 12 perc elteltével gólt lőtt. Válaszul újabb pazar figura következett, a befejezést Szivós Márton vállalta magára (5-1). Fórból szépítettek az amerikaiak, örömük azonban csak pillanatokig tartott, mert Biros Péter biztos kézzel értékesítette a magyar büntetőt (6-2).

A nagyszünet után egy újabb háromszoros olimpiai bajnok, Kásás Tamás lőtte be az újabb jogos ötméterest (7-2), a harmadik amerikai találatra pedig rögtön egy Hosnyánszky-villanás következett (8-3). Nem csupán szépen, de eredményesen is játszott Kemény Dénes legénysége. Olyannyira, hogy a harmadik negyed finisében már hattal vezetett: fórból Kiss Gergely, a szintén háromszoros ötkarikás aranyérmes bombázott kíméletlenül a kapuba (9-3). Ötvenkét másodperccel az utolsó szünet előtt kezdett KO-jellegűvé válni az összecsapás: büntetőből a triplázó Hosnyánszky lőtt gólt (10-3). A befejező nyolc percben emberelőny segített, de csak átmenetileg a tengerentúliakon, mert 10-4-nél Biros csapatkapitányhoz méltó, példamutató lövéssel zúzta szét az amerikaiak maradék hitét is (11-4). Fórból azért csak betaláltak ők is, méghozzá kétszer egymás után (11-6), de ez már nem osztott, nem szorzott.

Joggal zúgott a "Szép volt, fiúk!", két vereség és két győzelem után nyert, méghozzá végre meggyőző játékkal a magyar válogatott, amelynek csoportbli helyezése a Montenegró - Nagy-Britannia meccs (valószínűsíthetően délszláv sikert hozó) végeredményétől függ.

Eredmény, B csoport, 5. forduló:
Magyarország-Egyesült Államok 11-6 (1-0, 5-2, 4-1, 1-3)
Vízilabdacsarnok, 5000 néző, vezette: Daniel Flahive (ausztrál), Georgiosz Sztavridisz (görög)
Magyarország: Szécsi Zoltán - Varga Tamás 1, Madaras Norbert 1, Kásás Tamás 1, Hosnyánszky Norbert 3, Biros Péter 2, Hárai Balázs, csere: Varga Dénes, Kiss Gergely 1, Szivós Márton 1, Varga Dániel, Steinmetz Ádám 1, Nagy Viktor (kapus)
Az amerikaiak góldobói: Tony Azevedo, John Mann, Jeff Powers, Jesse Smith, Layne Beaubien, Peter Hudnut 1-1