A Debrecen elbukta a Honvéd elleni rangadót

| 2012. 02. 19. | 19:19:22
Debrecen – Nem sikerült a várva várt bravúr, a DVSE hazai pályán, szoros mérkőzésen kikapott a tabellán előtte álló ötödik Honvédtől.

Közel telt ház előtt, remek hangulat, minden adott volt a Gyöngyösi-gárdának, hogy legyőzze a Honvédot és egy pontra csökkentse a hátrányát a bajnoki tabellán éppen előttünk álló fővárosiakkal szemben. A hazai csapat három játékosát is köszöntötte, Kistamás Zsoltot és Hegedűs Istvánt 100., a kétszeres olimpiai bajnok Varga Tamást pedig 300. élvonalbeli mérkőzése alkalmából.

Az első negyed sok küzdelmet, mindkét oldalon rengeteg kihagyott ziccert hozott. A Honvéd szerzett vezetést, ám Kistamás révén emberelőnyből azonnal reagált a Debrecen, igaz, a vendégek a következő támadásban büntetőhöz jutottak, amit be is dobtak (1-2). A második negyed rémálomszerűen kezdődött, előbb emberelőnyből, majd akcióból is betalált a Honvéd. Létay góljával, majd Bugajcsuk találatával zárkózott a DVSE, de a negyed vége előtt Háray ismét kettőre növelte a vendégek előnyét. (3-5). A harmadik negyed második percében büntetőhöz jutott a Debrecen, amit Varga be is vágott, ahogy illik. Ráadásul a következő debreceni támadás ismét gólt hozott, így egyenlítettek a hazaiak. Pechünkre a negyed vége előtt cserével kipontozódott egyik legjobbunk, Vindisch, sőt a Honvéd ismét vezetést szerzett (5-6). A  záró negyedben érződött a feszültség mindkét oldalon, ami zavart hozott a csapatok előrejátékában is, rendre kimaradtak a helyzetek mindkét oldalon. A negyed közepén Bugajcsuk kiállítását gólra tudta váltani a Honvéd, és a kétgólos előnyt a hátralévő időben meg is őrizte a fővárosi csapat (5-7).

A Debrecen a fájó vereséget a gyenge támadójátéknak és az eredménytelen emberelőnyöknek köszönheti. A vereséggel ráadásul kilenc pontra nőtt hátrányuk a bajnoki tabellán az ötödik helyen álló Honvéddal szemben.

Férfi vízilabda bajnokság, 15 forduló:
Debrecen-Honvéd  5–7 (1–2, 2–3, 2–1, 0–1)
Debrecen, 1000 néző. Vezette: Marosvári A., Székely B.
DEBRECEN: MITROVICS – Kistamás 1, Simon A., Misics, VARGA T. 2, Vindisch, Létay 1. Csere: Bugajcsuk 1, Hegedűs I., Zoufal, Tóth Z. Edző: Gyöngyösi András.
HONVÉD: GERGELY – GÓR-NAGY, SZÍVÓS, HÁRAI 4, Mátyás, Salamon 2, Tóth M. Csere: Jansik, Kovács R., Angyal, HANGODY 1, Kovács P. Edző: Vad Lajos.
Gól - emberelőnyből: 8/2, ill. 9/2.
Gól - ötméteresből: 1/1, ill. 1/1.
Kipontozódott: Vindisch Ferenc, illetve Jansik.

MESTERMÉRLEG
Gyöngyösi András: – Rájöttem a megoldásra, Honvéd-szurkoló leszek, mert akkor minden negatív, iszonyat pozitívvá válik!
Vad Lajos: – A sportban íratlan szabály, hogy illik gratulálni a mérkőzés végén. Úgy érzem, hogy nagyon taktikusan, nagyon okosan játszva, egy nem igazán acélos Debrecent vertünk meg. Gratulálok a csapatomnak, és Gergely Pistának, aki fantasztikusan védett.

A Debrecen legközelebb február 28-án a Szeged otthonában száll vízbe, majd március 3-án érkezik a Vasas.