Negyedszer győztek a fiatal debreceni lányok a felnőttek között

| 2011. 01. 10. | 10:15:54
Debrecen – Megszerezte negyedik sikerét a felnőtt női kosárlabda NB I. B-ben a DSC-SI 15-16 év átlagéletkorú junior csapata. A Bajusz-gárda az NYFSE NYKS együttesét győzte le Debrecenben.

A debreceniek 59-49-re tudtak nyerni, ami bravúr a maga nemében. Ez derül ki Bajusz György edző értékeléséből is: "Az őszi 14 pontos vereséget követően itthon se kezdtünk valami bíztatóan, de a második félidőben jelesre vizsgázott a csapat. Volt tartás, volt védekezés, s megjött az önbizalom is, mely egyre eredményesebb támadójátékot hozott" - nyilatkozta a mester. A fiatal csapat ezzel öt vereség mellett begyűjtötte negyedik győzelmét, és a 6. helyen áll a Keleti csoportban.

DEBRECENI SC-SI-NYFSE NYKS 59-49 (8-18, 10-13, 18-4, 23-14).

Oláh Gábor utcai sportcsarnok, 150 néző. DSC-SI: Hoffmann Flóra 17/3, Földvári Andrea 11, Szabó Réka 5, Gál Annamária 3, Gaszner Anna. Csere: Shirian Fatime 8, Csajkó Dóra 8/3, Göttlinger Anna 6, Simon Ágnes 1, Varga Lili, Szászfai Emese, Chvatal Tünde, Szilágyi Lora.