Közel a csodához: Debrecenben otthon érezhette magát a Szolnok

| 2012. 04. 27. | 21:38:07
Debrecen – A dollármilliók csak nehezen győztek a magyar forintok fölött: a Szolnok az utolsó másodpercekig partiban volt nagynevű török ellenfelével szemben.

Több ezer szolnoki szurkoló érkezett Debrecenbe, hogy kiszurkolja a Tisza-parti város történelmi sikerét, s bár végül alulmaradt a Szolnok, az erkölcsi győzelem az Olajé. Mindenki a Tisza-parti sikeréért szurkolt a Főnix Csarnokban. Még a debreceni elit is felvonult, Kósa Lajos és alpolgármesterei mellett, az OTP-vezér, MLSZ-elnök, vadász, Csányi Sándor is a helyszínen Szolnoknak szurkolt.

Remek helytállás

Az első negyedben meglepetésre és a közönség legnagyobb örömére a Szolnok dominált, ami látszólag a törököket is meglepte (17-13). Bár a második negyedben a Besiktas tempót váltott, a Báderék ember felettit nyújtottak, így a félidő legmerészebb álmainkat is túlszárnyalta, és mindössze 3 pontos hátránnyal vonulhatott a Szolnok az öltözőbe (13-20).

A második félidő török inváziót hozott, de csapatunk állta a rohamokat és bár hét ponta nőtt a hátrányunk, messze nem beszélhettünk még lefutott találkozóról (10-14).  Az utolsó negyednek 7 pontos hátránnyal vágott neki a Szolnok, sőt a negyed elején 10 pontra növelte előnyét a török csapat, ám innen is volt visszaút. A csodálatos közönség támogatásával hamar ledolgozta hátrányát a Szolnok, és a vége előtt másfél perccel döntetlent mutatott az eredményjelző. Sajnos a végjátékot jobban bírták az egykori NBA-játékosokkal feálló Sasok, míg a Szolnok nem tudott élni a felkínálkozó lehetőségekkel ,így elúszott a találkozó. (20-17). Bár a vége 4 pontos vereség, az Olaj remekül helyt állt. Ugyan a Besiktas túl nagy falatnak bizonyult az Olaj számára, több volt ez tisztes helytállásnál.

A másik találkozón a francia Chalon magabiztosan győzött az orosz Ljuberci ellen, így a Tisza-partiak az oroszok ellen készülhetnek vasárnap.

FÉRFI KOSÁR EUROCHALLENGE FINAL FOUR ELŐDÖNTŐ
SZOLNOKI OLAJ–BESIKTAS MILANGAZ 60–64 (17–13, 13–20, 10–14, 20–17)
Debrecen, Főnix Csarnok, 3500 néző. V: Perez (spanyol), Rocha (portugál), Trawicki (lengyel)
SZOLNOK: Trotter 7, MILLS 9, Horváth Á. 10/6, NIKOLOV 13/9, BÁDER 11. Csere: Grebenár 2, Fodor, Gay 8/6
BESIKTAS: ARROYO 10, Cetin, Hawkins 13/3, ERCEG 17, MENSAH-BONSU 13. Csere: Kemp 3/3, DAGLI 8, Jagmur
Kipontozódott: Trotter (39. p.)
Az eredmény alakulása. 3. p.: 5-4. 6. p.: 13-8. 9. p.: 13-13. 16. p.: 26-25. 17. p.: 26-27. 20. p.: 30-33. 23. p.: 31-37. 26. p.: 40-41. 30. p.: 40-47. 34. p.: 49-52. 38. p.: 56-56. 39. p.: 58-60.

Mestermérleg
Pór Péter: A Besiktas bizonyította, miért ilyen nagy hírű csapat.De ez volt az a meccs, amelyen volt esélyünk ellene, hirtelenjében három okot tudok felsorolni, amiért mégsem sikerült legyőznünk. Egy: olyan agresszíven védekezett, amilyenhez a magyar bajnokságban nemigen szokhattunk hozzá. Kettő: huszonkettő támadólepattanót szedett le, így második, harmadik szándékból is sok pontot tudott szerezni. Három: a tripladobásaink nem ültek olyan százalékkal, ahogy az megszokott és elvárható.
Ergin Ataman: Gratulálok a Szolnoknak és lelkes közönségének, amely fantasztikus hangulatot teremtett. A szolnokiak jól kielemezték a játékunkat, alaposan felkészültek belőlünk, s remekül védekeztek. Ez az első meccs az EuroChallenge-sorozatban, amelyen harmincegy százalékkal dobtunk mezőnyből és mégis nyertünk. Nem volt tiszta mérkőzés, rengeteg volt a fault. Támadásban borzalmasan teljesítettünk, de rengeteg lepattanót sikerült gyűjtenünk, s annak köszönhetően nyertünk.

ELAN CHALON (francia)–TRIUMF LJUBERCI (orosz) 84–69 (20–17, 29–16, 15–19, 20–17)
Debrecen, 2000 néző. V: Javor (szlovén), Dragojevic (montenegrói), Halliko (észt)
CHALON: Tchicamboud 7/3, Delaney 9, SCHILB 29/15, AMINU 14, Evtimov. Cs: Lang 5/3, Jean-Baptiste Adolphe 4, LAUVERGNE 12/3, Smith 4, Aboudou. Edző: Gregor Beugnot
LJUBERCI: McKee 5/3, Andrejev, Karasev 9/3, JEFFERSON 26, LANDRY 14/6. Cs: Kuzjakin 9, Kulagin 6, Valijev. Edző: Vaszilij Karasev
Az eredmény alakulása. 6. p.: 12–13. 8. p.: 18–13. 13. p.: 26–17. 20. p.: 46–30. 23. p.: 49–37. 28. p.: 56–47. 35. p.: 68–62. 39. p.: 72–67. 39. p.: 81–69.
Kipontozódott: Jean-Baptiste Adolphe (36. p.), Delaney (37. p.)