Félidőben vezetett a Factum, már ez is valami...

| 2011. 01. 14. | 20:36:34
Debrecen - Helyenként jól és tetszetősen játszott a debreceni gárda a Sopron elleni bajnokiján, de ez még kevés volt ahhoz, hogy végre megízleljük a győzelem ízét hazai pályán.

Olyan jól kezdett a factum, hogy nehezen tértünk magunkhoz: az első negyed derekán 14-7 volt ide, de hamar jött a kijózanító pofon, mert egy nagy rohammal fordított a Sopron. A második negyed is fordulatokban gazdag küzdelmet hozott, először a vendégcsapat, majd a hazaiak percei következtek. Örömmel állapítottuk meg, hogy a Factum előny birtokában vonult pihenőre a meccs felénél, ezt a bravúr sem gyakran könyveljük el debreceni részről.

A győzelembe vetett hitünk csak erősödött a nagyszünetben, csak nem beszéltük meg a soproniakkal, hogy adják meg magukat. Jöttek is a harmadik negyedben, nemhogy ledolgozták a hátrányt, hanem el is húztak. A Factum azonban válaszolt! Langford vezérletével felzárkózott, majd fordított a Ráthonyi-gárda. A soproniak sajnos hamar lehűtötték a kedélyeinket, és az utolsó játékrészre már úgy fordultak a csapatok, hogy debreceni szempontból elment a meccs. Próbálta visszahozni a sírból a meccset a Factum, de akcióiban nem volt sok köszönet, és húszra is nőtt a különbség. A vége mínusz 19 lett.

Kosárlabda OB I., férfiak, alapszakasz:
Factum Sport Debrecen – Soproni KC 81-100 (28-25, 19-26, 18-26, 16-23)
Oláh Gábor utcai Sportcsarnok, 400 néző, vezette: dr. Vígh P., Király L., Jakab L. (Farkas)
Factum Sport: Singletary 8/3, Balogh 2, Kovács 3/3, MEKONGO 18/6, LANGFORD 29/18. Csere: Kóthay, Vas -, 7, TÓTH G. 9/3, Modzinger -, Pék 3/3.
Sopron: KELLEY 29/6, Jarvis 12/6, MOLNÁR 19/3, Szabó 6/3, TOWNES 27. Csere: Halmai -, HELMECZI 7/3, Gombás -, Keresztes -

Ráthonyi Tamás: - Felörölt minket a Sopron. Az első félidőben nem tudtunk mit kezdeni Kelley-vel, a másodikra ezt megoldottuk, de akkor mások játszottak jól a Sopronban, akik megvertek minket.
Meszlényi Róbert: - Nem játszottunk jó ritmusban, ezért volt nehézkes számunkra ez a meccs. Annak mindenesetre örülök, hogy a végére megnyugtató lett az előnyünk.