Debrecenbe kikapni jár a Ferencváros

| 2009. 09. 27. | 20:11:01
Debrecen – Idegtépő küzdelemben, időn túli hétméteressel győzte el a Fradit a DKSE, és megszerezte első győzelmét a férfi kézilabda NB I-ben.

Zsinórban dobott három gólt Vadkerti, majd Gúnya „mesterötöst” rámolt be Perger kapujába, a DKSE első nyolc gólján tehát két ember osztozkodott. Örültünk a két legény kiváló formájának, csak az volt az apró gondunk, hogy a ferencvárosiak nem engedték elhúzni a debreceni legénységet (20. p.: 10-8), pedig már négy góllal is mentek Lókodiék. Egyébként igazán élvezetes meccset láttunk, mindkét gárda nagy vehemenciával játszott, és látványos gólokból sem volt hiány. Az első játékrész után kétgólos debreceni vezetéssel mentek pihenőre a csapatok, azaz semmi nem dőlt el.

A szünet után gyorsan megduplázta előnyét a DKSE, mégpedig úgy, hogy közben kettős emberhátrányt is „kibekkelt” (38. p.: 19-15). Aki ekkor azt gondolta, hogy kikövezett út vezet a hajdúságiak számára a győzelemhez, nagyot tévedett, mert éppen a Debrecenből elszármazott Kiss Imre góljával a félidő derekán egy gólra felzárkózott, majd ki is egyenlített a vendégcsapat (45. p.: 20-20). Ha még nem volt elég a méregből, akkor jött Savon, és kettős emberhátrányból szerzett előnyt a zöld-fehéreknek.

Tíz perccel a vége előtt még mindig ikszre álltak a felek, tehát igencsak izgalmas végjátéknak néztük elébe. Vadkerti, Kelecsevics és Hímer találataival elhúzott hárommal a DKSE, amikor már csak három perc volt hátra. Mielőtt elkönyveltük volna a hazai sikert, kettős emberhátrányba került a Bíró-gárda, és egy perccel a vége előtt egy gólra jött fel a rivális.

Az izgalmak csak fokozódtak: húsz másodperccel a vége előtt egyenlített a Fradi, de az utolsó támadás joga a debrecenieké volt. Vasile szélről belőtte a győztesnek vélt gólt, mégpedig az utolsó másodpercben, de a bírók nem adták meg, hanem hetest ítéltek. Hímer kezében volt a DKSE sorsa, ő pedig nem hibázott. Megvan az első debreceni győzelem a férfi kézilabda NB I-ben!

Budapest Bank Liga, 6. forduló:
DKSE–Ferencváros 29–28 (15–13)
Debrecen, 800 néző. Játékvezetők: Nagy, Túróczy.
DEBRECEN: Djordjevics, Kenyeres, Vicsko (kapusok), Balázs, Gúnya 7, Hímer Z. 3 (2), Hornyák 1, Iszajlovics 1, Kelecsevics 4, Kravcsenko, Lókodi 4 (3), Pálos 2, Pető, Vadkerti 5, Vasile 2. Edző: Bíró Imre.
FTC: Perger, Tóth K. (kapusok), Czina dr. 1, Harsányi 6, Hastik, Kiss I. 1, Kleis 5, Mazák, Molnár, Savon 9 (4), Sándor R. 4, Török Zs., Wieszt K. 2, Wieszt Zs.. Edző: Kiss György.
Hétméteresek: 7/5, ill. 6/4
Kiállítások: 14, ill. 26 perc