Vereség a döntő első mérkőzésén

| 2011. 03. 08. | 17:12:14
Dunaújváros – Vereséggel kezdett a Jegesmedve-DHK vegyes csapata az jégkorong ifibajnokság döntőjében. A debreceni-miskolci fiatalok szoros csatában maradtak alul az FTC-Dunaferr vegyes csapatával szemben.

Dunaújvárosban került sor az ifjúsági bajnokság döntőjének első felvonására a két „vegyes” csapat között. Az FTC-Dunaferr gárdája küzdelmes, sok kiállítással tarkított mérkőzésen 3-2-re nyert a Jegesmedve-DHK ellen és ezzel 1-0-ra vezet a három győztes mérkőzésig tartó bajnoki fináléban.

Tartalékosan kezdett a debreceni-miskolci csapat, hiszen az egyik legjobb játékos, Ritkó bokasérülést szenvedett és kihagyni kényszerült a találkozót.  A Debrecen megilletődve lépett pályára, játékosai sok hibával, dekoncentráltan játszottak és csak a szerencsének volt köszönhető, hogy a csapat partiba tudott maradni. Az első két harmadot egy-egy góllal nyerte a hazai csapat, sőt a záró harmad elején is betalált (3-0). Ezt követően összekapta magát a keleti végeket képviselő csapat és két perc alatt, előbb Balázs, majd Könczei góljával 3-2-re zárkózott fel. Az egyenlítés és a fordítás azonban nem sikerült, így hátrányból várják a fiúk a második mérkőzést. A következő találkozót Miskolcon játsszák a csapatok, 2011. március 11-én 18 órától.