Nagyszerű debreceni győzelem

| 2014. 11. 23. | 09:36:55
Rendkívüli izgalmakat hozott a végjáték Csíkszeredában

Erdélyi portyájának első összecsapásán Csíkszeredában lépett pályára a Debreceni HK, és két harmad után már három góllal is vezetetett, mégsem lett sima győzelem belőle. Az utolsó harmadban ugyanis a székelyek feltámadtak, és feljöttek egy gólra! A végén a kapust is lehozták, de a DHK kettős emberhátrányban kibekkelte a dudaszóig, így története során először nyert tétmérkőzést a székely hoki fellegvárában.

A debreceni gárda vasárnap este Brassóban lép pályára.

JÉGKORONG, MOL LIGA
HSC CSÍKSZEREDA (romániai)–DEBRECENI HK 3–4 (0–1, 0–2, 3–1)
Csíkszereda, 700 néző. V: lascar, Toporceanu (mindkettő román), Máthé, Péter V. (mindkettő romániai)
Csíkszereda: Kozuch – Salló (1), Pojkar (1), Curilla 1 (1), Bíró M., Farkas T. – Spady 1 (1), Nagy I., Satek (1), Molnár Zsombor 1, Tranca – Bors, Papp Sz., Molnár Zoltán, Bíró O., Bíró T. – Gecse, Geréb, Hilderband, Rokaly. Edző: Christer Dreberg
Debrecen: Tőke – Csíki, Szadikov (1), Dancsfalvi 1, Berta (2), Sijka 1 (1) – Jemeljanov, Voronov (1), Kaszkov 1, Hári N. (1), Könczei 1 (1) – Prakab, Tőkési, Demenszin, Barabás, Vaszjunyin (1) – Okos, Gart. Edző: Jevgenyij Muhin
Kiállítások: 2, ill. 12 perc

Christer Dreberg: – Nagyon rosszul játszottunk az első két harmadban, keveset korcsolyáztunk, rosszul passzoltunk. A harmadikra felgyorsultunk, ekkor már azt láttam, amit az első perctől kezdve kellett volna.
Jevgenyij Muhin: – Az első két harmadban azt a játékot láttam a fiúktól, amelyet megbeszéltünk. Az utolsóban viszont semmi sem köszönt vissza a tervezettekből. Nagyon gyorsan el kell felejteni a harmadik húsz percet!