Kétharmados debreceni győzelem

| 2014. 12. 12. | 22:02:27
Sokat kellett várni a macizásra, de megérte!

Az első percektől kezdve tűkön ültünk pénteken este a debreceni jégcsarnokban, a DHK ugyanis Dobj egy macit! játékot hirdetett. A debreceni állami gondozottaknak repültek volna az ajándékok az első debreceni gólnál, de a Ferencváros nem bizonyult "jótékonynak". Sokkal inkább harcosnak, győzelemre kiéhezettnek. Így aztán csak az 54. percben, hat perccel a vége előtt boríthatta be a jeget plüss állatokkal a közönség.

Addig megéltük a poklot! A fradisták kapusa mindent megfogott, olykor úszott a levegőben, spárgázott vagy nyújtózott, egyszerűen megbabonázta a hazaiakat, akik a már kezdték elhinni azt, hogy Budai portás lehúzta a redőnyt, és ma nem terem babér. Szerencsére Ladányi Balázs megtörte az ellenállását, és ezzel a sírból hozta vissza a meccset a debreceniek számára.

A hirtelen halálban egyik csapat sem vérzett el, majd a büntetőpárbaj egyetlen gólt hozott, annak is Ladányi volt a szerzője, így a hajdúságiak a háromból két pontot itthon tartottak. Remek meccs volt, hatalmas iramú, a végsőkig feszült, és minden jó, ha jó a vége, a DHK továbbra is őrzi az ötödik, rájátszást érő helyét.

Legközelebb december 26-án az Újpest ellen játszanak hazai pályán a debreceniek, addig egy nehéz meccs vár rájuk, mégpedig a Miskolc otthonában.

MOL liga, alapszakasz:
Debreceni HK-Ferencváros 2-1 (0-0, 0-1, 1-0, 0-0, 1-0)
Debrecen, 600 néző, vezette: Varjú, Németh, Székely, Kormos.
DHK: Borogyin – Voronov (1), Kuriljuk, Berta, Vaszjunyin, Dancsalvi – Csíki, Szadikov, Ladányi 1, Kaskov (1), Sijka – Tőkési, Prakab, Hári, Könczei, Gart – Wéber, Okos, Barabás. Edző: Jevgenyij Muhin.
Ferencváros: Budai – Moravec, Guren, Dubek 1, Novak (1), Kiss Á. (1) – Lencsés, Lévai, Németh, Farkas, Papp Cs. – Hegyi, Cerny, Galló, Rafaj, Kiss G. – Hardi, Géczi, Revák. Edző: Szakács Ferenc.
Kiállítások: 8, illetve 12 perc.

Szakács Ferenc: - Felkészültünk a Debrecenből, motiváltan léptünk jégre, miénk is volt az első két harmad, eldönthettük volna a meccset. A harmadikban könnyen szórták ki a bírók a játékosaimat, ezzel feljött a Debrecen, és egyenlített. Bosszúsak vagyunk, mert könnyen szerezhettünk volna három pontot, de csak egy lett belőle. Egy Ladányival volt jobb a hazai csapat.

Jevgenyij Muhin: - Az utóbbi napok szép és értékes győzelmei kényelmessé tették a csapatot, azt hittünk, a Fradit könnyűszerrel legyőzzük, és ez nagy hiba volt. Görcsösen hokiztunk, ráadásul kifogott rajtunk a Ferencváros parádésan védő kapusa. Bevallom: a harmadik harmadra már hitünket vesztettük. Szerencsére volt egy Ladányink, aki azon túl, hogy egyenlített, a büntetőt is belőtte.

Dobtak macit! (Fotó: Zágonyi Zsolt)