Finnország a világbajnok

| 2011. 05. 16. | 01:20:07
Pozsony – Demoralizáló vereséget mért a finn jégkorong-válogatott Svédországra és megérdemelten nyerte meg a világbajnoki döntőt. Finn „testvéreink” győzelmét kicsit magunkénak is érezzük. +videó

Finnország nyerte a Szlovákiában megrendezett 2011. évi férfi jégkorong világbajnokságot, azok után, hogy a döntőben kiütéses győzelmet aratott Svédország felett. Bár két harmad után még 1-1 volt az állás, a záró harmadban a finnek szétzilálták a svéd csapatot, és világbajnoki döntőben szokatlan, 6-1-es győzelmet arattak. Ráadásul annak a svéd kapusnak, Fasth-nak termelték meg a hálóját, akit a világbajnokság legértékesebb játékosának választottak meg az szakemberek. Erre mondják azt a laikusok, hogy tetszettek volna megvárni a döntőt...

A finnek történetük második világbajnoki címét szerezték, legutóbb éppen Svédországban nyertek világbajnokságot 1995-ben, naná, hogy a svédek ellen. A találkozó pikantériája még, hogy a jövő évi világbajnokság házigazdája pont ez a két ország. A második helyet tehát a svédek, a harmadikat a csehek szerezték meg Pozsonyban

2011. évi jégkorong világbajnokság, döntő:
Svédország – Finnország 1-6 (0-0, 1-1, 0-5)
Pozsony, 9166 néző
Gólszerzők: 27:40 Päärjärvi (– 1–0), 39:53 Immonen (Pesonen, Koivu, – e.e – 1–1), 42:35 Nokelainen (Philström, –1–2), 43:21 Kapanen (Ruutu, Kamarov, – 1–3), 56:41 Pesonen (– 1–4), 57:16 Pyoräla (– 1–5), 59:05 Philström (Lajunen, Samela, – 1–6)

Latorcai Böszörményben: a dollárbaloldaliak szét akarják rombolni a családokat
Az államtitkár szerint a család felbomlása a nemzet felbomlásához vezet.
Karambol a Bartók Béla úton: egy ember roncsba szorult