Elszúrta a meccs végét a Debrecen

| 2012. 02. 13. | 09:51:56
Szeged – A vasárnap esti OB II-es presztízsrangadón óriási csatában, az utolsó másodpercekben, a szezonban először legyőzte a Tisza Volán-MTK együttese a Debreceni Hokiklubot.

A szezon negyedik egymás elleni mérkőzésén óriási küzdelemben hazai pályán tudott győzni a Tisza-parti gárda György Istvánék ellen. A bajnokságban második helyezte szegediek számára csak a győzelme jelenthet boldogságot, hiszen a Debrecen már bajnokként érkezett a találkozóra. A csapatok fej-fej mellett haladtak, egyik fél sem tudott nagyobb előnyt kovácsolni a mérkőzés során. A küzdelmes találkozón a Debrecen 4-3-ra még vezetett, ám a Szeged 6 perccel a vége előtt előbb egyenlített, majd egy bosszantó debreceni figyelmetlenségből a vége előtt 15 másodpercben a győzelmet is megszerezte, ráadásul emberhátrányból.

Jégkorong OB II:
Tisza Volán-MTK – Debreceni HK 5-4 (2-1, 1-2, 2-1)
Szeged, műjégpálya, 800 néző. Vezette: Sütő, Berger, Pálkövi.
Tisza Volán-MTK: Balázs Cs. – Bereczki, Hetler, Varga D., Ambrus, Bosnyák – Máté, Lippai, Fekecs, Egyed, Ódry – Wágner, Vecaj, Rózsahegyi, Kovács Á., Maslac – Barcsik. Vezetőedző: Kalocsa László.
DHK: Máthé – Molnár Zs., Nagy Z., György J., Mocsári, Salánki – Kelemen, Hegedűs, Pál L., Barabás, Elekes Darabont – Mokrai, Bagdács, Razov, Pál Cs., Csorba – Balázs Zs. Játékos-edző: György József.
Gólszerzők: Salánki (György J., Mocsári, 09:10: 0-1), Varga D. (Bosnyák, 14:07: 1-1 – emberelőnyből), Vecaj (16:35: 2-1 – emberelőnyből), Kelemen (Elekes Darabont, Barabás, 21:59: 2-2), Rózsahegyi (Bosnyák, 32:32: 3-2), Elekes Darabont (Barabás, 33:49: 3-3), Barabás (Hegedűs, Kelemen, 45:15: 3-4), Hetler (Bereczki, Bosnyák, 54:30: 4-4), Bereczki (Ódry, 59:45: 5-4 – emberhátrányból).
Kiállítás: 11 perc + 10 perc fegyelmi büntetés (Lippai) + 20 perc végleges fegyelmi büntetés (Varga D.), ill. 18 perc