Egy harmadig éltek a debreceni remények

| 2013. 03. 08. | 23:14:26
Szorosnak indult, sima lett a Fradi elleni Magyar Kupa-selejtező.

Olyan első 8 percet mutatott a Debreceni Hokiklub, hogy azon még a legfanatikusabb rajongók is meglepődtek. Könczeiék kapujához ragasztották nagynevű ellenfelüket, sorra jöttek a hazai helyzetek, igaz Okos Csanád révén még a kihagyhatatlant is kihagytuk: a fiatal csatár az üres kapu mellé ütötte a korongot. Nem úgy a Ferencváros; egy mintatámadást követően Berta átadásából Roczanov – a meglepetésre kezdőként szerepet kapó – Duschek lába között szerezte meg a vezetést (0-1). A gólt követően kiegyenlítetté vált a játék, felváltva alakultak ki helyzetek, ám sajnos a 16. percben újabb gólt kaptunk; Mestyán lövésébe balszerencsésen ért bele a debreceni kapus és a korong behullott a kapuba (0-2). Alig telt el 20 másodperc, Könczei gondoskodott róla, hogy az izgalom ne múljon el: a debreceniek legjobbja egy kiugrást követően parádés csellel fektette el a Fradi kapusát, és szépített (1-2).

A szünetben, a jégfelújítást követően a debreceni műkorcsolyásokban (is) gyönyörködhetett a nagyérdemű. Kósa Eszterék megmutatták, hogy a női sportok legszebbikének is van létjogosultsága a városban.

A második harmadban nagyobb sebességre kapcsolt a Ferencváros, egyre többször hozta zavarba a kapkodni látszó debrecenieket. A hazaiak játékában sok volt a feleslegesen, hazai harmadban eladott korong; jellemző, hogy harmadik gólját emberhátrányból szerezte a zöld-fehér csapat (1-3). Ahogy az ilyenkor lenni szokott, jöttek a debreceni kiállítások, sorrendben a Fradi negyedik, majd – Segcov mester kapuscseréjét követően – az ötödik gólja is (1-5).

Az utolsó harmad már a könnyed játszadozás jegyében telt, a debreceniek becsülettel küzdöttek, míg a vendégek magabiztosan tartották az előnyt, sőt újabb gólt szereztek, amivel ki is alakították a 6-1-es végeredményt.

Vereségével a DHK elbúcsúzott a Magyar Kupától, ugyanakkor örömteli azt látni, hogy a debreceniek ezzel a kerettel is fel tudják venni a versenyt a MOL Liga hátsó felével. Ahhoz pedig, hogy ott is örömet tudjanak szerezni az egyre lelkesebb és gyarapodó – önkormányzati képviselők és egyetemi vezetők is ott voltak már a lelátón – szurkolótábornak, még erősíteni kell a keretet.