A DHK előadta a feltámadást, majd a nagyhalált

| 2010. 11. 21. | 23:17:24
Debrecen – Úgy kapott ki a DHK vasárnap este a Vasastól 6–5-re, hogy tíz perccel a vége előtt még 5–3-ra vezetett. Ilyen a hoki! Meg olyan, hogy 0–3-ról felállva elhittük, miénk a világ...

Úgy lett 0–3 az első harmad vége a OBI/B-s jégkorong-mérkőzésen, hogy a debreceniek nem játszottak alárendelt szerepet, de a lüktető iramban mindent kihagytak, a Vasas pedig mindent belőtt. Így volt ez a második húsz percben is, csak fordítva, ezúttal a debreceniekhez pártolt a szerencse, no meg kellett a nagy menethez Máté kapus parádéja, illetve Györgyék helyenként tetszetős játéka is. Az 5–0-s roham átnyúlt a harmadik harmadra, a 45. percben Fábián második találatát jegyezve alakította 5–3-ra az állást.

Az igazi izgalmak csak ekkor kezdődtek, s ahogy múlt az idő, egyre fokozódtak. A vasas fiataljai értelemszerűen nem adták fel, és az 50. percben feljöttek egy gólra. A lelátóról úgy tűnt, hogy a debreceniek a fülükön is veszik a levegőt, a Vasas pedig hajtott tovább az egyenlítésért. Úgy három perccel a vége előtt szólalt meg egy optimista drukker, hogy „ez a meccs már megvan”, mire közölték vele, hogy „lassan a testtel, mert ez jégkorong”. A DHK-hívek gyakrabban néztek az órára, mint a jégre, ahol a hősies védekezésbe hiba csúszott: Popovics Patrik 58:04-nél kiegyenlített. Ugyanez a jómozgású Vasas-játékos 19:19-nél a győztes gólt is megszerezte, földbe döngölve nem csak a DHK hokisokat, hanem a debreceni közönséget is. Lógó orral távoztuk a Derék utcai jégcsarnokból, és senkit sem vigasztalt, hogy egyébként egy nagyon jó meccset láttunk.

A DHK egy hét múlva a Dunaferr vendége lesz, majd december 5-én a Jégtörőket látja vendégül.

Jégkorong OB I/B, alapszakasz:
DHK–Vasas 5–6 (0–3, 4–0, 1–3)
Debrecen, 300 néző, vezette: Marek (Kormos, Mizsák)
DHK: Máthé – Molnár, Pál, György J., Bálint, Razov, Kelemen, Mokrai, Könczei, Hegedüs, György I., Barabás, Szőcs, Nagy Z., Szabó D., Fucskó, Fábián Donát, Fábián Dániel, Elekes, Gindeli, Bagdács. Edző: György József.
Gólszerzők: György J. 2, Könczei, Fábián Dániel 2, illetve Popovics 2, Bene 2, Szirányi, Wéber.
Kiállítások: 10, illetve 12 perc.

Húsvéti időjárás: az égiek kegyesek hozzánk
25-27 fok! Köszönjük, elég lesz!
Tíz újabb Mercedes váltja a korábbi Volvókat Debrecenben
A számok alapján sokkal több 6-14 éves készül használni a közösségi közlekedést, mint az ingyenesség előtt.
Ingyenes jogosítvány – egy debreceni autósiskola szemével
Az új intézkedés a közlekedési kultúrán javíthat, de nem jelent jelentős kiadáscsökkenést.
Keresztje lett Biharkeresztesnek a sok iparűzési adó
Kopogtatnak újabb beruházók a kisvárosban, az ipari területre alkalmas hely azonban elfogyott.
Szőnyeget vennének a Hotel Lyciumba
Az Aquaticum Debrecen Kft. pályázata.
Pert nyert a Forbes a Hell cég ellen, azaz le lehet írni a milliárdos tulajdonosok nevét
2019-ben a személyiségi jogok megsértése miatt nyújtottak be keresetet a bíróságra.
Berettyóújfalu három iskolája is bemutatkozott a Kölcseyben
A főispán és a polgármester a szakképzés jelentőségét hangsúlyozta.
 Modern SPAR szupermarket nyílt Hajdúböszörményben
A több mint 100 millió forintos beruházással elkészült új SPAR szupermarket március 21-én nyitotta meg kapuit a vásárlók előtt Hajdúböszörményben. A Baltazár Dezső utca 8-16. szám alatti fejlesztés révén 20 fő foglalkoztatására teremtett lehetőséget a vállalat.