Háromszoros olimpiai bajnok kapta a Magyar Szent István Rendet

Az alázatosan elvégzett munkában hisz és abban, hogy a sikerhez feltétlenül szükséges a hosszú távú elköteleződés - mondta az MTI-nek Szilágyi Áron háromszoros olimpiai, világ- és Európa-bajnok kardvívó, aki vasárnap vehette át a Magyar Szent István Rendet Novák Katalin köztársasági elnöktől Esztergomban.
Szilágyi Áron Magyarország és a magyar sport jó hírnevét világszerte erősítő, a legnemesebb magyar sporthagyományokat követő, ifjú korától egyéni és csapatszinten is kivételes nemzetközi sikereket hozó sportolói pályafutása, valamint a fiatal tehetségek támogatása iránt elkötelezett, a kiemelkedő fizikai és mentális teljesítmény mellett sportszerűségből és emberi tartásból is mintául szolgáló életpéldája elismeréseként kapta a Szent István Rendet.
"Már tizenhét évesen úgy terveztem, hogy addig vívok, ameddig jólesik, ameddig szeretem ezt csinálni. Hosszú pályafutást terveztem, és az egyik legnagyobb öröm az életemben, hogy ez összejön"
- nyilatkozott a Vasas 33 éves klasszisa, aki 17 esztendősen lett először felnőtt világbajnok. Arra a kérdésre, hogy mi segítette őt a leginkább az egyedülálló eredmények elérésében, kiemelte: "Nagyszerű emberekkel találkoztam, akik segítették a pályafutásomat és a felkészülésemet évről évre. Ha nem a Vasas vívótermébe visz le édesanyám kilencévesen, nem Gerevich Györggyel találkozom, aki a nevelőedzőm lesz vagy az ő tragikus halála után nem Somlai Bélához kerülök, akkor valószínűleg, sőt biztosan nem futok be ilyen pályafutást."
"Mindentől függetlenül mindvégig az alázatos munka fontosságában hittem, és szilárd meggyőződésem, hogy a sikerhez feltétlenül szükséges a hosszú távú elköteleződés"
- hangsúlyozta a vívás kiemelkedő alakja, aki 2021-ben a Közmédia Év Embere díjazottja lett. A motivációt illetően elmesélte, hogy pár hete, amikor újra világbajnokságot nyertek a csapattal, ugyanazt érezte a verseny előtt és az öröm pillanataiban is, mint 17 évesen. Szilágyi Áron kiemelte, hogy számára nagyon fontos Magyarország képviselete.
"Én minden nemzetközi versenyemen a címeres mezt húzom magamra és Magyarországot képviselem. Nagyon jó azt megélni, hogy a világban bárhova utazunk, a magyar kardvívókat ismerik, tudják, hogy hagyományosan eredményes csapat a miénk, olyan elődökkel, mint Fuchs Jenő vagy Gerevich Aladár, Kárpáti Rudolf. Mi ezt az örökséget igyekszünk szépen gondozni, és vinni tovább, amit ránk hagytak az elődök. Én ezt át is érzem, nagyon nemes feladat"
- mondta. A céljait érintve előbb a jövő évi, párizsi olimpiát említette, melyen szeretne a lehető legjobban szerepelni, majd hozzátette, a sportban maradna aktív sportpályafutása után is, szeretne valamit hozzátenni a következő generációk fejlődéséhez azokból a tapasztalatokból, amelyeket eredményes és tartalmas pályafutása után megszerzett.






























