Értékes debreceni pont Mosonmagyaróváron

| 2023. 02. 26. | 21:24:00
Küzdelmes mérkőzés, nem sokkal a vége előtt még a hazaiak voltak előnyben.

28-28-as döntetlennel zárult a DVSC Schaeffler és a Motherson Mosonmagyaróvári KC  csatája az élvonalbeli női kézilabda-bajnokság 2023. február 26-i játéknapján.

A debreceniek mellett a Mosonmagyaróvár és a Vác esélyes leginkább a bajnoki harmadik hely megszerzésére, így kiélezett küzdelemre volt kilátás az UFM Arénában. A csapatok nem okoztak csalódást, az első perceket leszámítva fej fej mellett zajlott a csata.

A DVSC Gabriel – Töpfner, Planéta, Vámos P., Bordás, Szabó, Petrus felállásban kezdett. A támadójátékkal nem volt nagy baj, a védekezés viszont szellősnek, helyenként erőtlennek tetszett. Így hiába terhelte meg hat góllal a Loki a hazai kaput bő tíz perc alatt, ugyanannyit kapott (12. perc, 6-6).
A játék képe nem nagyon változott; a 20. percben Vámos Petra varázsolt talpról, a labda bal felsőben, az eredmény 11-11! A következő percekben a Mosonmagyaróvár ellépett kicsit (24. perc, 15-13), de előbb Planéta verekedte magát lövőhelyzetbe a beálló pozíciójában, és vette be a kaput, majd Töpfner javított hetesből, miután előtte ziccerben vonalra lépett (27. perc, 15-15).

A félidő hajrájában a Gabrielnél és Giegerichnél hatékonyabb Szemerey lábbal mentett Kácsor betörésénél, azt követően Planéta kapott rossz passzt (lábhoz). Stranigg el rohant a technikai hiba miatt elvégzett szabaddobással, így 16-15-ös hazai vezetésnél vonultak szünetre a csapatok. Többször lőtt a Loki, de pontosabb volt a Móvár.

A második játékrészre Costa érkezett a jobbszárnyra. Jól indítottak a debreceniek, végre Gabrielnek is volt védése, sikerült átvenni a vezetést (32. perc 16-17). Azonban hiába küldték le Albeket, Töpfner hetesét hárította Szemerey, majd Tóth Nikolett volt eredményes szorongatott helyzetben. Füzi-Tóvizit állították ki, a hazaiak értékesítették a büntetőt, így máris visszavették a vezetést (35. perc, 18-17).

Lendületben maradtak a hazaiak, ezért a 41. percben Szilágyi Zoltán időkéréssel igyekezett megszakítani a debreceni lejtmenetet. Sikerült: Costa pazar ejtésével és Szabó higgadt testcsel utáni lövésével egalizált a Loki (42. perc, 21-21). A félidő derekán megint a másik a hazaiak felé billent a mérleg, de tíz perccel a befejezés előtt ismét döntetlenre álltak a csapatok (24-24). Csire és Petrus, majd Pásztor és Kácsor gólváltása következett, 26-26 (52. perc). Kétszer is átvehette volna a vezetést a DVSC, helyette a hazaiaknak sikerült, így az 56. percben egygólos előnybe kerültek. Szűk három perccel a vége előtt

Szilágyi Zoltán kikérte a harmadik idejét, hét a hat ellen támadt a Loki. Vámos Petra bejátszását lefülelték, de nem tudott élni a lehetőséggel a Mosonmagyaróvár. Egy hosszú támadás végén Planéta talált be (59. perc), azonban Stranigg villámgyorsan újra előnyhöz juttatta az ellenfelet. Vámos Petra válasza idejében érkezett (28-28), az utolsó pillanatokban pedig Gabriel védte Tóth Eszter lövését (más kérdés, hogy a francia kapuvédő utána botor módon rosszul indított, pedig még volt öt másodperc). Döntetlen lett a vége, amivel elégedetett lehet a Debrecen!

Gyurka János: – Nagyon jó első félidőt játszottunk, rendben volt a védekezésünk. A folytatást rosszul kezdtük, s bár küzdöttünk, szünet után nem játszottunk jól. A küzdőszelemmel elégedett lehetek. A Debrecen ellen rangadót játszani mindig pirosbetűs ünnep a számunkra.
Szilágyi Zoltán: – Kifejezetten jó, közönségszórakoztató mérkőzés volt egy remek hangulatú csarnokban Tudtuk, hogy végletekig kiélezett lehet a meccs, hiszen a Mosonmagyaróvár jó formában van. Jól küzdöttünk, de sok helyzetet hagytunk ki. Akadtak problémáink, de a csapat szíve helyén volt, s így értékes pontot szereztünk.

10. Moyra-Budaörs Handball 16 5 2 9 387 449 -62 12
11. DKKA 16 5 2 9 408 471 -63 12
12. EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE 16 5 0 11 399 462 -63 10
13. Érd 16 3 0 13 391 492 -101 6
14. NEKA 15 1 1 13 348 419 -71 3
Hiába minden: hazánkban egyre kevesebb gyerek születik