Vállalták a rizikót a debreceniek Győrben

| 2022. 10. 05. | 22:34:00
Vezetett is a Loki a második félidőben, de kikapott a végén.

25-22-re kikapott a DVSC Schaeffler a Győri Audi ETO együttesétől az élvonalbeli női kézilabda-bajnokság ötödik fordulójának október 5-i játéknapján az Audi Arénában .

A mosonmagyaróvári kezdőhöz képest kavart a kártyákon a debreceni szakvezetés, Gabriel – Vámos M., Jezsikava, Vámos P., Füzi-Tóvizi, Planéta, Töpfner hetessel vágott neki a meccsnek a Loki a rózsaszínű cseremezében. Ambros Martin vezetőedző a Solberg – Schatzl, Hansen, Broch, Nze-Minko Ryu, Faluvégi alkotta csapatnak szavazott bizalmat.

Planéta lövését fogta Solberg, a másik oldalon a megítélt győri hetes a kapufán csattant; a következő támadásnál csúnyán elvesztették a labdát a debreceniek, de a labdalopó Nze-Minko ziccerét védte Gabriel. A találkozó elsó gólját a 4. percben sikerült megszerezni, de az sem volt egyszerű, hiszen az újabb hazai büntető előbb kijött a kapufáról, Hansen ismétlése viszont már benn volt: 1-0!

Az egyik legjobb védelem ellen kellett felvenni a kesztyűt Fotó: DVSC Schaeffler

A következő periódusban aztán potyogni kezdtek a gólok; a hetedik perc elején Vámos Petra még egyenlített (2-2), azonban a sokkal hatékonyabban védekező zöld-fehérek a 11. percben 5-2-re elmentek. Nem hagyták magukat Tóvizék, két kiharcolt és értékesített hetes (Töpfner), majd egy saját térfélről indított Hornyák-rakéta, és az első negyedóra végére megvolt az egyenlítés, 5-5! Nem sokáig. Nze-Minko ebben a szakaszan remekül mozgatta a társait, gyors, kemény ellencsapások jöttek, míg a debreceniek nem tudtak megfelelő helyzteket kidolgozni, Solberg így elemében lehetett (8-5, 19. perc).

Töpfner Alexandra szinte végig a pályán volt,; mind a négy hetesét értékesítette és négy másik lövéséből három gól lett (sőt, valójában négy)  Fotó: DVSC Schaeffler

Szerencsére megint jól regált Szilágyi Zoltán csapata! Kácsor és Planéta keze elsült, Töpfner higgadt volt a fontos pillanatokban, így az utolsó öt percre 11-9-el fordultak rá a csapatok. Sőt! Miután újabb és újabb debreceni labdaszerzéseknek örülhettünk, a jobbszélről előbb Töpfner ment fel gyönyörűen a levegőbe, és pattintotta el a rövid oldalon Solberg mellett a labdát, majd Hámori Konszuéla volt határozott – 11-11 (28. perc). Még a vezetés is meglehetett volna, de Szabó Nina ziccerét a győri hálóőr káprázatosan hárította lábbal. Időn túli Kácsor-lövéssel zárult az első játékrész, de esélytelen volt a dolog, elhalt a blokkban.

Kácsor Gréta igyekszik megállítani az egyik legerősebb győrit, Veronica Kristiansent  Fotó: Győri Audi ETO

Bosszantóan indult a második félidő, a Loki-támadás léket kapott Planétán, a labdavesztésből Broch szerzett gólt. Mindjárt enyhült a bosszúság: előbb Vámos Míra ejtette át Solberget, aztán a másik szélső, Töpfner volt eredmémyes, 12-13 (33. perc). A debreceniek az erők kiegyenlítése érdekében bátran (és fegyelmezetten) nyúltak a 7 a 6 elleni játékhoz.

Hansen egalizált hetesből, Gabriel ziccert fogott, Kácsor eladta, aztán mellé lőtt, Vámos Míra újra nagyszerűen ejtett, 14-14 (38. perc). Önmagukhoz képest sok hibával kézilabdáztak a zöld-fehérek, ahogy a debreceniek szintén bele-belehibáztak a támadásokba. Fej-fej mellett haladtak a csapatok (16-16, 43. perc). A 46. percben újabb Töpfner-hetessel 17-17-ra módosult az állás, Gabriel volt ezekben a percekben a Loki legjobbja. A 49. percben két góllal megugrott a Győr, megjegyzendő, 20-18-nál szabályos találatot vettek el a DVSC-től: Töpfner ezúttal is jól lőtt, és nem lépett vonalra, ellentétben a bírói döntéssel.

Az 51. percben Nze-Minko varázsolt (21-18), majd Szabó nagyon messziről szépített. Sajnos egy labdaeladás következtében visszaállt a háromgólos különbség. Úgy tűnt, a finisre fejben kissé elfárad a Loki. Négy perccel a vége előtt Planéta átlövésével 23-20 lett, amire Hansen válaszolt hatalmas erejű bombával. Lukácsot Bordás követte a góllövésben 25-21 (57. perc). A Loki erejéből még egy találatra telt, a 25-22-es végeredményt Costa állította be a lefújás előtt.

Szilágyi Zoltánban érthetően volt valamennyi csalódottság a mérkőzés után  Fotó: DVSC Scaheffler

Ambros Martin: – A Debrecen előző négy mérkőzését látva számítottunk rá, hogy nehéz dolgunk lesz, de azt kell mondjam, az idény eddigi meccsei közül ezen a találkozón tetszett leginkább a csapatom hozzáállása. Végig harcolnunk kellett, de a védekezésünk rendkívül jól működött. Büszke vagyok és nagyon tetszett a küzdőszellem.
Szilágyi Zoltán: – Az egyik oldalról örülök neki, hogy ilyen jó mérkőzést játszottunk, másfelől azonban csalódott vagyok, mert most voltunk talán a legközelebb a meglepetéshez. Kellett ehhez a szoros eredményhez a kitűnő kapusteljesítmény, és a védekezéssel is elégedett lehetek az első tíz-tizenöt perc kivételével. Támadásban azonban sokat hibáztunk, a befejezéseknél kishitűek voltunk.

TABELLA

1. Győri Audi ETO KC 5 5 0 0 158 113 45 10
2. DVSC SCHAEFFLER 5 4 0 1 156 123 33 8
3. FTC-Rail Cargo Hungaria 3 3 0 0 90 71 19 6
4. Praktiker-Vác 3 3 0 0 84 70 14 6
5. DKKA 4 2 1 1 108 115 -7 5