A fiatal debreceni lovas ismét parádés eredményt ért el

| 2022. 08. 15. | 10:07:00
Ifjabb Szabó Gábornál nincs megállás.

Négy napon át tartott a 2022-es szabadtéri szezon harmadik, egyben záró Grand Prix fordulója a Nemzeti Lovarda Regale Arénájában, Budapesten, a DEAC lovasa, ifjabb Szabó Gábor ezúttal is szép eredményt ért el – írta meg a deac.hu augusztus 15-én.

A versenysorozat első napján máris dobogós helyezésnek örülhetett a fiatal debreceni lovas, hiszen az ötéves lovak 120 cm-es versenyszámában ifjabb Szabó Gábor 2. lett Genius Conference-szel, míg a hatéves lovak kategóriában a 3. helyet sikerült megszereznie Canalettóval.
Aztán 100 centiméteren, Nibolensky nyergében lett második, a páros később egy aranyérmet is szerzett.

Az 5 éves lovak Grand Prix versenye a díjugrató szakág kiemelt, 250 ezer forintos pénzdíjáért zajlott. A döntő igazán izgalmas versenyt hozott, hiszen a 33 indulóból 17 jutott az összevetésbe, amelybe ifj. Szabó Gábor és Genius Conference a legjobb idővel került be. A második forduló után a páros végül a 2. helyen zárt.